Хто отримає компенсацію за карантин?

Шахраї обіцяють людям золоті гори. Мовляв, Зеленський підписав закон, за яким кожен українець отримає гроші «за карантин». Правда в тому, що компенсація належить тільки окремим категоріям громадян. Читайте текст до кінця — відділяємо правду від інформаційної полови.

Дивний феномен: Володимир Зеленський — провідна зірка фейкоробів. Ми вже не раз спростовували брехню, мовляв, «гарант» підписав указ про роздачу кожному українцю по ₴15 тисяч http://bit.ly/2IVJTQQ

Цього разу поширюють фейк про фінансове відшкодування за карантин. Але ж ми знаємо, де лежить безкоштовний сир? Отож слухайте, розказуємо про старі-нові шахрайські схеми «за участі» президента.

Ось про що брешуть: «Рішення прийнято. Сьогодні 13 грудня о 11:00 прийняли законопроект: кожен українець отримає кошти (за карантин)». В іншій версії фейку відповідний указ підписав Зеленський. Схоже, фейкороби не можуть відрізнити указ від закону, а рішення від законопроєкту.

Далі перераховують, кому скільки належить отримати залежно від віку і роду діяльности. Наприклад, дітям обіцяють одну суму, а пенсіонерам — іншу. Виплати пропонують отримати до 31 грудня (раніше було 13 грудня) — для цього треба перейти за посиланням. Але коли настав «дедлайн», його просто відсунули.

Це все брехня. Забудьте про легкі гроші. Всі вже отримали «Юліну тисячу»? А Петіну, Вовину, Вітіну (потрібне підкреслити)? Отож бо й воно. Сподівайтеся тільки на себе.

Спростування

13 грудня була неділя. Тобто вихідний день, коли Верховна Рада взагалі не засідає https://bit.ly/3gGwkUd Відповідно нізаякий законопроєкт народні обранці не могли проголосувати.

Приводом для маніпуляцій став закон щодо підтримки громадян і бізнесу під час карантину, прийнятий четвертого грудня. Повна назва страшенно довга і мозкодробильна — читайте самі — https://bit.ly/3qSWngZ

Цей закон передбачає одноразову допомоги в розмірі 8000 гривень:
— найманим працівникам, які втратили частину зарплати внаслідок карантину;
— ФОПам, які втратили частину доходу внаслідок карантину;
— компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину.

Але:
— ФОПи не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності цього закону;
— якщо у 2020 році сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;
— якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження;
— компенсація не надаватиметься, якщо з ЄСВ є заборгованість.

Кабмін ухвалив рішення, щоб підприємці змогли подати заявки на допомогу ще до карантину, який діятиме з 8 до 24 січня 2021 року https://bit.ly/3mjEPqXhttps://bit.ly/3aa8Wib

Друзі, зараз соцмережами і ютубом несеться ще один фейк, в якому маніпулюють словами Зеленського. Буцімто він обіцяє кожному українцеві «компенсацію податка доданої вартости».

Шахраї так майстерно підійшли до справи, що навіть змонтували з різних заяв президента одне відео, в якому він це озвучує. Якщо ви чули про цю шахрайську схему і хочете, щоб ми її спростували — пишіть в коментарях.

Tagged : /