Конспірологія від доктора Готці

За нашими дописами вже можна складати базу фейкових або просто некомпетентних лікарів, науковців і навіть нобелівських лавреатів. Аж ось вигулькнув ще один до колекції — «відомий доктор із Техасу Стів Готці».

Ми знаємо, що більшість із вас достатньо розумні, аби не вірити в його нісенітниці. Але раптом хто сумнівається або шукає аргументи для дискусій із тими, хто на це повівся, ми пояснимо, чому слова пана Готці неправдиві.

📌Хто ж такий пан Готці?

Те, що він лікар — правда. Як правда і те, що він поширює фейки, рівень абсурду яких завеликий навіть для пересічної людини, що вже казати про особу з науковим званням.

В англомовній статті на Вікіпедії про пана Готці відведено окремий розділ щодо COVID-19. Ще на початку пандемії він заявив, що коронавірусна хвороба — це винахід політичних опонентів Трампа — щоб саботувати його роботу.

Готці пропагував низку недоведених тверджень, які не мають жодних підстав. Наприклад, він казав, що прийом протизаплідних таблеток робить жінок «менш привабливими для чоловіків» і що «коли чоловіки втрачають яєчка внаслідок хвороб або травм, їм важко читати мапу та виконувати математичні завдання🤦

Пан Готці — симпатик багатьох теорій змов, зокрема QAnon, згідно з якою Трамп збирався викрити міжнародну схему сексуальної експлуатації маленьких дітей. Крім того, йому приписують так звану «альтернативну» та бездоказову медицину.

Наприклад, він продавав «імунний пакет доктора Готці з вітамінами A, B, C, D, цинком та пробіотиками». І стверджував, що він ефективний для пом’якшення, запобігання, діагностування або лікування COVID-19.

Управління продовольства і медикаментів США (FDA) уважно ознайомилося з цим препаратом. І назвало його «несанкціонованими новими ліками, що продаються з порушенням федерального закону США про харчові продукти, ліки та косметику».

«Ми просимо вас негайно вжити заходів для припинення продажу не затверджених та несанкціонованих продуктів, нібито для пом’якшення, профілактики, лікування, діагностики або лікування COVID-19», — офіційно звернулися в Управлінні до пана Готці.

FDA рекомендує споживачам не купувати та не використовувати препарати, які не були схвалені та дозволені управлінням. Та які позиціонують, як безпечні та ефективні для лікування або профілактики COVID-19.
Це лише невеличка частина претензій FDA до пана Готці. Розлогіший перелік читайте на їхньому сайті https://bit.ly/3lQizq7

А зараз пан Готці активно включився в антивакцинальну кампанію. Ми не будемо переказувати усі його нісенітниці, але він активно поширює тези про «експериментальну генну терапію», «фармабандітів» та вакцинацію🤦

Очевидно, такою заявою він хоче підірвати довіру населення до вакцин і наростити собі аудиторію. Під час пандемії вакцини дійсно розробляли в авральному темпі. Але це не означає, що фармацевтичні компанії не дотримуються звичних стандартів. Ось, що з цього приводу кажуть у Всесвітній організації охорони здоров’я https://bit.ly/3cnJZ3z

✔️Раніше розробка вакцини складалася з низки етапів, кожен із яких міг тривати роками. Тепер же, зважаючи на нагальну потребу у вакцинах проти COVID-19, співпрацю науковців, безпрецендентні фінансові вливання, способи розробки вакцин змінилися.

Деякі етапи в процесі досліджень і розробок проходили паралельно, зберігаючи суворі клінічні стандарти та стандарти безпеки. Наприклад, в певних клінічних випробуваннях оцінюють кілька вакцин одночасно. Однак це не робить дослідження менш прискіпливими. Докладно про це читайте на сайті ВООЗ https://bit.ly/3d7DmkX

✔️Стисло нагадаємо, як саме проходять такі дослідження. Науковці відбирають дві групи добровольців з групи ризику. Одні отримують вакцину, інші — «пустишку». Після цього протягом певного часу відстежують обидві групи та порівнюють результати — хто захворів, а хто ні. Так і визначають ефективність вакцини.

✔️Прискорений спосіб — це навмисно заразити хворобою добровольців, щеплених експериментальним препаратом. Таким чином можна не чекати, а майже одразу перевірити, чи змогла захистити вакцина. До того ж, для такого дослідження потрібно менше волонтерів. Цей спосіб найчастіше критикують, як неетичний.

✔️Про так звану «генну терапію» ми вже не раз писали. РНК-вакцина не може змінити генетичний код людини через приєднання до її ДНК. Для цього потрібні спеціальні ферменти, як от у віруса ВІЛ. РНК-вакцини їх не містять, тому жодного ризику немає.

✔️Ви можете стежити за станом вакцин проти COVID-19 у процесі оцінки ВООЗ https://bit.ly/3ferGzE Додайте собі в закладки.

Tagged : / /