Контрольні тести на COVID-19 виявляють хиби решти виробів

Контрольні зразки тестів на коронавірус додають до кожної партії, аби допомогти виявити будь-які несправності в решті виробів.

У соцмережах масово шириться фото пакунків зі швидкими тестами на коронавірус SARS-CoV-2. На зображенні обведено напис «positive control» та «negative control» (позитивний та негативний контроль).

🚫Це змусило деяких людей (тих, кого ми називаємо “конспірологами” і тих, хто досі не вірить в існування коронавірусу) хибно припустити, що тести на коронавірус мають наперед визначений результат. Або навіть заражені! Який саме вам випаде, буцімто залежить від вашого соціяльного статусу або чи сподобалися ви медперсоналу🤦 Це брехня.

✔️Зображені тести цілком справжні, але в них немає і дрібки шахрайства. Їх додають до кожної партії, щоб ті, хто їх використовуватиме, могли визначити можливі несправності решти виробів. Тобто завдяки цим зразкам можна переконатися, що інші тести працюють коректно.

➖ Щоб переконатися, що тест не виявляє захворювання у людей, які не були інфіковані (так звані помилково позитивні) — використовується негативний контроль.

До його складу входять клітини, які не виробили антитіла або не були інфіковані. Медичні працівники знають, що ці клітини не інфіковані, тому, якщо тест виявиться позитивним, вони зрозуміють, що з тестом щось пішло не так, і його не слід використовувати.

➕ І навпаки, якщо тест не виявляє вірус SARS-CoV-2 у заражених людей, нема сенсу його використовувати. Щоб це перевірити використовують позитивний контроль.

Це мазок, який був оброблений таким чином, що він давав позитивний результат під час проходження тесту, щоб медичні працівники знали, що вони все роблять правильно.

Контрольні зразки застосовують перед тим, як почати використовувати тести з кожної партії, а також через певні проміжки часу. Це може бути прописано в інструкції до виробу або в рекомендаціях міністерства.

✔️Як влаштовані контрольні тести, на пальцях роз’яснюють в науково-популярній статті сайту Як працює наука https://bit.ly/3uv7uh4

Цей фейк також спростували незалежні фактчекери різних країн: https://bit.ly/2RkMdZk, https://reut.rs/3rXxPTq

Підтримати нас можна тут https://www.patreon.com/behindthenews
А ще – лайкнути, поширити цей пост і розповісти про нас друзям.
Дякуємо, що ви з нами. Нагадуємо, що також є й в інших соцмережах:
⚪️ Instagram:https://www.instagram.com/behind_the_news
⚪️ Тelegram: https://t.me/behindtheukrainiannews

Tagged : / / / /