Лідокаїн не лікує вірусні захворювання і не зменшує набряк легенів

Лідокаїн не лікує вірусні захворювання і не зменшує набряк легенів. Призначати інгаляції з ним для лікування «корони» — цілковита нісенітниця. Тікайте від лікарів, які таке практикують.

В Україні цей фейк ходить в російській редакції — зазвичай переповідають допис «лікаря» з Астрахані Мурадина Узденова. Принаймні на розгляд читачі присилали саме його.

Є й більш ранні публікації, наприклад, в часописі Apicare, де розглядають можливість такого лікування, проте вони також не викликають довіри http://bit.ly/3qZ1Kv8

Для спростування цієї брехні ми не придумали нічого ліпшого, ніж показати публікації біофізику Семену Єсилевському. Він щиро здивувався, якого рівня абсурду досягли фейки. Проте не відмовив у коментарі:

Лідокаїн рутинно використовується як знеболювальний та протизапальний засіб, але серйозних доказових клінічних досліджень його використання саме при ковіді наразі не існує.

Оглядова стаття авторів Apicare, яку наводять як доказ його ефективності — огляд літератури, зроблений в березні 2020 року. Тобто на самому початку пандемії, коли нормальних протоколів лікування пацієнтів ще просто не існувало. Використовували навмання буквально що завгодно в сподіванні, що раптом допоможе. Оригінальні роботи, що потрапили в огляд, зроблені ще раніше — у лютому-березні, тобто коли взагалі про вірус нічого відомо не було.

Огляд опубліковано у відверто поганому журналі четвертого квартиля (жаргонна назва таких видань — “мурзилка”). Її автори з Ірану, Пакистану та Індії. При всій повазі до цих країн, вони у березні-квітні явно пасли задніх у дослідження коронавіруса, а науковці цих країн відомі тим, що публікують великі об’єми низькосортного наукового спаму у поганих журналах. Тому жодної довіри до такого огляду бути не може.

Смішно виглядає висновок про те, що інгаляції лідокаїну є «революційним проривом у лікуванні ковіду». З квітня про цей прорив якось ніде не чути.

Про російську публікацію пан Єсилевський сказав коротко: «Перша порада читачам — не читати яндекс» («стаття» Узденова опублікована на російській платформі Яндекс.Дзен, яка «підбирає статті на різні теми від блогерів і медіа», — ПТБН).

Охоче приєднуємося до цієї поради — без російських фейків обсяг нашої роботи скоротився б щонайменше наполовину. Це ж стосується і російських блогерів в Інстаграмі, посилання на яких теж надсилали наші підписники.

Ми не розглядатимемо кожне твердження, яке наводить Узденов, а лише звернемо увагу на абсурд, який він городить. Так ви зможете зробити висновок про його фаховий рівень (точніше його відсутність).

Він стверджує, що «лікує ковід не антибіотик, а розчин лідокаїну, в якому антибіотик просто розводили для внутрішньом’язової ін’єкції».
Насправді COVID-19 — вірусне захворювання. Антибіотики проти нього безсилі і використовуються для лікування супутніх бактеріальних захворювань.

Пацієнтів зі скаргами на температуру до 38°C, кашель, головний біль, втрату смаку і нюху Узденов поділив на дві групи. Першій призначив інгаляції з лідокаїном і сіллю. Другій — стандартне лікування. Як він стверджує, у першої групи спостерігалася позитивна динаміка, в іншої її не було.

Немає підтверджень, що він каже правду. Його пацієнти стали піддослідними «кроликами». При чому намарно. Серйозні дослідження так не проводяться. Потрібна велика вибірка та тривала робота. Лише за рандомізованого, подвійного сліпого, плацебо-контрольованого дослідження можна робити однозначні висновки.

Його текст навіть не препринт (попередня публікація матеріалів до виходу видання, де їх буде розміщено повністю). Ба більше — це навіть не стаття, а просто блогерський запис, що видно зі стилю: «здравствуйте», «будет шоком для всех».

Він суперечить сам собі: з одного боку визнає, що дексаметазон, гідроксихлорохін та інші препарати — експериментальні і їхня дія нічим не доведена. З іншого — відзначає їхню ефективність у лікування COVID-19. Такий парадокс він пояснює тим, що все залежить від того, чим їх розчиняли — якщо лідокаїновим розчином — дія була позитивна.

Дослідження показують, що гідроксихлорохін не має клінічних переваг при лікуванні COVID-19 і навіть може спричинити серйозні побічні ефекти. Дексаметазон має протизапальну дію, для деяких пацієнтів з COVID-19, які перебувають на апаратах штучного дихання, щоденна доза дексаметазону покращувала стан здоров’я http://bit.ly/3mq3c6r Про неефективність лідокаїну в лікуванні COVID-19 ми вже на початку пояснювали.

Tagged : / /