Манупіляції від антивакцинаторів

Наша пісня гарна й нова – антивакцинатори вкотре активізували свої побрехеньки, які базуються на дослідженні, яке розкритикували науковці. Скажемо так: якщо не звертатися до лікарів і в медичні заклади, то жодне із захворювань не буде діагностоване. Але давайте по черзі.
Отож, у 2020 році в International Journal of Environmental Research and Public Health було опубліковане ретроспективне дослідження, яке провели Джеймс Лайонс-Вайлер та Пол Томас. Обидва науковці мають зиск (отримують прямо або опосередковано прибуток) від своєї антивакцинаторської діяльності. Джеймс Лайонс-Вайлер у минулому був експертом VICP (національної програми в США, яка компенсує шкоду від вакцин), Пол Томас отримує вигоду з продажу своїх книг на антивакцинаторську тематику, що, безумовно, додає упередженості. 3 грудня 2020 року за наказом Орегонської медичної ради, ліцензію доктора Пола Нормана Томаса було припинено, у поясненні вказано: продовження медичної практики становить небезпеку для громадськості https://bit.ly/3dZaHiz Уже на основі цього можна було далі не йти, бо і так зрозуміло, що заангажовані дослідники не проведуть якісне дослідження.
Але йдемо далі.
Джерело даних – медичні записи однієї приватної педіатричної практики, розташованої в Портленді, штат Орегон. Учасники: 3324 пацієнта, 2763 з них були варіативно щепленні (одержали від 1 до 40 вакцин). Науковці критикують ось це дослідження за “метод”, який придумали автори. RIOV – відносна частота відвідувань офісу (лікарні). І виставлення рахунків. Жоден науковець нічого вам про цей метод не скаже. Жодне дослідження у світі ніколи не використовувало такий підхід. Ні, не тому, що він унікальний, а тому, що він маніпулятивний. Тобто, автори придумали показник, який дозволяє знайти потрібну для них кореляцію https://bit.ly/3rZw1cB Нагадаємо, що в обох авторів є конфлікт інтересів і вони отримують прибутки від своєї антивакцинаторської діяльності.
В результаті придуманого ними методу, автори стверджують, що «невакциновані діти — здоровіші». Але річ у тім, що вакциновані і невакциновані діти відрізняються не тільки наявністю щеплень, їхньою кількістю, але і взаємодією з медзакладами взагалі. Батьки, які є прибічниками вакцинації, більше довіряють системі охорони здоров’я, тому частіше відвідують медзаклади, де їм можуть поставити той чи інший діагноз. Але це не означає, що щеплені діти частіше хворіють.
У тому дослідженні є цікава таблиця 7, де показано загальну кількість захворювань дітей на хвороби, від яких їх вакцинували у порівнянні з групою дітей, які не отримали щеплення. Дані з цієї таблиці базуються не на міфічному методі RIOV, а на фактичній кількості випадків. І в цій таблиці чітко видно, що вакциновані діти мають значно менше захворювань саме на ті хвороби, від яких їх вакцинували, у порівнянні із невакцинованими дітьми https://bit.ly/3rZXz1A Коли починаєш керуватися нормальними методами, приховувати істину і викривляти ситуацію стає значно складніше.
На противагу популістичним псевдодослідженням є Кокранівський метааналіз, який складається із 138 досліджень, які в загальній кількості включали більше 23 млн учасників. Ці дослідження підтверджують безпечність вакцин та відсутність взаємозв’язку між щепленням і різноманітними хворобами https://bit.ly/3sUDjzH
І наостанок ще трішки про автора дослідження Пола Томаса. він створив і пропагує застосування власноруч розробленого альтернативного графіка щеплень, поміж його невакцинованих пацієнтів, один важко захворів на правець і мав двомісячний курс лікування у відділенні інтенсивної терапії, інший захворів на кашлюк, декілька підхопили ротавірус (ці діти мали б отримати щеплення відповідно до календаря щеплень США за правильним графіком і не захворіли б) https://bit.ly/2Q2prEY
І вишенька на торті: доктор Пол полюбляє рекламувати Бади https://bit.ly/31RLIYM а Джеймс Лайонс-Вайлер з самого початку пандемії просував ідею, що вірус має штучне походження (створений у лабораторії), до сьогодні доказів цьому немає.
https://bit.ly/3mqYxm0
Дякуємо за допомогу у зборі інформації та підготовку тексту Юлія Пухнаста
Якщо вам подобається наша робота, підтримайте нас вподобайкою, поширенням, коментарем або фінансово на патреоні https://www.patreon.com/behindthenews

Tagged : /