Напад судомів у жінки в аргентинській лікарні видають за “побічку”

Напад судомів у жінки в аргентинській лікарні видають за побічну дію вакцини. Проте немає доказів, що вона взагалі була щеплена.

Озброюємося критичним мисленням і бажанням докопатися до суті — вйо спростовувати брехню!

У соцмережах поширюють вірусне відео, на якому жінка лежить на підлозі й б’ється в конвульсіях. Маніпулятори стверджують, що це сталося через деякий час після того, як їй зробили щеплення. Дехто взагалі напряму звинувачує в нападі саме вакцину.

Але це неправда. По-перше, після щеплення може статися все що завгодно, можна навіть на Марс полетіти. Ба більше — рано чи пізно кожен, хто отримав щеплення — помирає. Така людська природа. Тому говорити про цей напад в контексті вакцини — щонайменше некоректно.

По-друге, на відео взагалі не йдеться про вакцину. Невідомо чи щеплена хвора від COVID-19. Все, що ми про неї знаємо — це те, що в неї стався напад судомів. Причину ніхто не називає (можливо через лікарську таємницю або з етичних міркувань). Наразі стан жінки стабільний, вона ушпиталена.

Ще вчора фейкороби стверджували, що це сталося в італійській лікарні. Але їх швидко викрили: люди навколо говорять іспанською, а не італійською мовою. Сьогодні фейкороби-антивакцинатори провели роботу над помилками і вже поширюють відео з правильним підписом — це в Аргентині. Але прив’язка до вакцини не зникла.

Отож, що було насправді? Інцидент трапився 19 лютого в «Лікарні доктора Рауля Ф. Ларкаде» (цей напис видно навіть на дверях), яка розташована в Буенос-Айресі, Аргентина. Під час нічної зміни біля входу в один із секторів жінці стало зле. Навколо зібралися люди, дехто кликав лікарів, дехто лаявся, мовляв, лікарня, а допомогти нікому.

Хтось сказав, що лікарів немає, бо вони вечеряють. Це викликало ще більше обурення в тих, хто супроводжував жінку. Зрештою крики почули — до хворої підійшли двоє правоохоронців і санітар, обережно підняли її на каталку і повезли в інший сектор лікарні. На відео все тривало трохи більше чотирьох хвилин. Ніхто з присутніх жодного разу не сказав про вакцину.

Про цей випадок на своїй сторінці в інстаграмі повідомила й профспілка лікарні. Знову ж таки — ані слова про вакцину. Натомість лікарі скаржаться на критичний брак персоналу.

«Того вечора був лише один лікар!!!!! Він допомагав тяжко хворому на цукровий діабет у декомпенсованій формі. У той час, коли молода жінка зазнала нападу біля дверей лікарні, санітар переводив пацієнта з COVID! Брак персоналу призводить до неприйнятних ситуацій!!!! Лікар ледве стабілізував шокову пацієнтку, вона госпіталізована в стабільному стані» https://bit.ly/2ZQnsFe

Працівники також багато нарікають на маленькі зарплати, що «межують із бідністю», та на важкі умови праці, влаштовують масові вуличні акції протесту, вимагають зустрічі з міським головою http://bit.ly/3pSFxNI Цим можна пояснити емоціність допису — лікарі намагаються звернути увагу на свою проблему. Проте це геть інша історія, яка не стосується справи.

Головне, що вакцина до цієї теми притягнута за вуха. У лікарні і не таке може статися, кожен критичний випадок пов’язувати з вакциною — щонайменше дивно. Не можна без доказів робити гучні заяви. Наявна інформація свідчить про те, що вакцина до цього випадку не причетна.

Станом на зараз в Аргентині зафіксовано понад два мільйони випадків захворювань на COVID-19 (12 місце в світі). З них — 50 тисяч померло. Останнім часом щодня фікується 7-8 тисяч нових випадків інфікування і 140-150 смертей. І це при населенні, як в Україні https://bit.ly/36Bongs

У той час, як ми вакцинуватимемося індійською версією AstraZeneca, в Аргентину продовжують завозити російський Спутнік V. Загалом країна отримала щонайменше 1220000 доз цієї вакцини http://bit.ly/2ZOTu4x

Розслідувачі The New York Times звертають увагу, що Росія просуває свою вакцину через дискредитацію фейками західних вакцин. Особливу увагу Кремль приділяє саме іспаномовним регіонам світу — з якими тривають перемовини щодо закупівель. Серед них і Аргентина. Фейки про вакцини поширюють переважно через соцмережі http://nyti.ms/3knk26h

Tagged : / /