Ніхто не погрожував італійським волонтерам судом, а вартість оригінального клапана – «кілька євро», а не десять тисяч

Вчора з’явилася інформація про те, що медична компанія загрожує судовим позовом італійським волонтерам за 3D-друк копій клапанів для апаратів ШВЛ. Також повідомлялося, що волонтери друкували копії по $ 1 за штуку, а вартість оригінального компонента – $ 11 тис. Сьогодні стало відомо, що історія – фейк. Є спростування і від самих волонтерів (точніше, одного з них), і від компанії Intersurgical, втягнутою в цю історію.

Intersurgical виступила з офіційною заявою, назвавши історію з позовом абсолютною неправдою. У Intersurgical дійсно відмовилися надати волонтерам точні креслення клапана, але не тому, що не хотіли. Причина зовсім інша – бюрократія. Якби вони це зробили, то порушили б жорсткі правила регулювання медичної галузі, і понесли б за це покарання.

У повідомленні The Verge Алессандро Рамайолі заявив, що ніяких судових загроз ні від Intersurgical, ні від кого або іншого не було. Крім того, в попередніх повідомленнях говорилося, що вартість оригінального клапана становить близько $ 11 тис. Це неправда. Насправді стільки коштує вся система CPAP Hood, тоді як одноразові клапани до неї стоять «кілька євро» за штуку. Це підтвердили в Intersurgical. Крім того, це ж розповів Fast Company Крістіан Фракасси.

Джерело: The Verge и Fast Company