Нові і старі фейки від шахрая Колдвела

Полюбляєте історії успішного успіху успішних людей🤩? Тоді цей текст для вас. Сідайте зручненько, ми починаємо. Тільки з чаєм обережніше — від такої концентрації трешу можна й вдавитися.

🔘 На українських інформаційних теренах з’явився ще один «ґуру» (насправді шахрай) — «доктор Леонард Колдвел». Якщо раніше він запевняв, що «лікує» рак останньої стадії буквально за кілька днів, то тепер він взявся за новий коронавірус. Методика «лікування», яку пропонує цей аферист — аналогічна, що й для раку. Наприклад, сода або тепла вода🤦‍♀️

❗️ Насправді він ніякий не доктор і його «лікування» радше вбиває. Тут можна було б поставити крапку. Але ми на прикладі Колдвела, який зібрав найпопулярніші фейки, як той пилосмок, вирішили нагадати, чому цьому не можна вірити. Отож пристібайте паски — ми входимо в зону турбулентності.

🔘 Who is mr. Coldwell?

🔹 Пам’ятаєте українського «доктора Пі» Андрія Слюсарчука, який відсидів у в’язниці за звинуваченням у підробці документів, які давали йому можливість лікувати та оперувати? При цьому деякі операції закінчилися смертю пацієнтів https://bit.ly/2XroHKJ Так от, «доктор» Колдвел — його ідейний «побратим». Головна відмінність — він не підроблював свої дипломи, а просто отримав «фільчині грамоти» приватних контор із гучними претензійними назвами https://bit.ly/2ZXEZN6

🔹 Серед них: Американська асоціація альтернативної медицини, Університет баптистів Луїзіани, Національна асоціація сертифікованих спеціалістів з природного здоров’я, Всесвітня організація природної медицини. І навіть Орден мальтійських лицарів.

🔹 Це далеко не повний перелік його «здобутків». Раніше він засвітив на своєму сайті «диплом» такого собі The University of Berkley. Напевно, багато хто чув про цей престижний заклад? Але це не він — це мімікрія на кшталт «abibas». Університет, про який ви могли подумати, насправді називається The University of California, Berkeley https://www.berkeley.edu/ Ключова відмінність — літера «e» в слові Берклі. Така от нечесна гра на співзвучності.

🔹 У мережі можна знайти чимало пропозицій купити диплом фейкового The University of Berkley. Ціна питання — від $3000. Але це слизький шлях. Так, у 2013 році «доктор» Юрґен Мюллер, який очолював IT-відділ в університетській лікарні в Цюриху був звільнений через цю одну літеру https://bit.ly/3gLoDgv

🔹 Закони США не забороняють так називатися — от шахраї і торгують «дипломами», як пиріжками. А по факту вони до науки мають таке ж відношення, як морська свинка до моря і свиней. Молекулярного біолога, випускника справжнього Університету Берклі така ситуація дуже обурила. Він навіть заснував ресурс Наукова поліція, де викриває фейкових науковців. Колдвелу там перепало на печені горіхи https://bit.ly/3eIx8XK Ресурс працює у форматі блогу, але всі свої твердження біолог підкріплює посиланнями на першоджерела. Єдине що — Колдвел уважні слідкує за цим і щойно хтось ловить його на брехні — ретельно зачищає свій сайт.

🔹 Якщо вам усього цього мало, пропонуємо ознайомитися з нашими експрес-спростуваннями основних фейків Колдвела. Заувага: оскільки це відео подається як інтерв’ю Колдвела російським блогерам, розбираємо російськомовний варіант — саме він розлетівся ua-мережею. За точність їхнього перекладу не ручаємося.

1. Колдвел про себе

🤦‍♀️🤦‍♂️а) «У мене найвищий рівень одужань від раку в світі — 92,3%. Це твердження ґрунтується на чотирьох незалежних дослідженнях».

🔘 Пояснення

🔹 Колдвел посилається на «клінічні та наукові дослідження Інституту здоров’я Шмарґендорфа під науковим керівництвом доктора Томаса Хона. Нам не вдалося знайти установи з такою назвою. Всі посилання ведуть на джерела, які так чи інакше пов’язані з самим Колдвелом. Шмарґендорф — це район Берліна. Чи не єдиний справжній інститут, який там розташований — Інститут людського розвитку імені Планка. Можливо якась «шарашкіна контора» з назвою «Шмарґендорф» і існує, намалювала потрібні Колдвелу результати, але у відкритих джерелах її знайти не вдалося.

🔹 А от пан Томас Хон справжній. Його офіс дійсно розташований в районі Шмарґендорф. На своєму сайті він розповідає, що у своїй практиці поєднує доказову медицину з «природною» — наголошує на потребі молитися та медитувати https://bit.ly/302MMt0

🔹 Підозри також виникають, коли Колдвел перераховує з десяток своїх близьких родичів, які хворіли або померли від раку. Це, мовляв, і спонукало його стати лікарем-онкологом. Щоправда ні диплома, ні ліцензії лікаря, як ви вже знаєте, у нього і близько немає. Принаймні справжніх, а не якогось інституту благородних дівиць.

🤦‍♀️🤦‍♂️б) «7 мільйонів 700 тисяч людей відвідали мої семінари тільки в Європі. 25 книг-бестселерів на шести мовах. Понад п’ять мільярдів людей подивилися мої відео. Я працюю в цій галузі 47 років, тільки в інтернеті 1 млн 900 тис. вдячних відгуків від людей, які перемогли рак з моїми відео або книгами. Не знайдеться жодної крупної компанії, для якої я не провів семінар».

🔘 Пояснення

🔹 Знову ж таки, звідки він взяв ці цифри — невідомо. Але схоже, що зі стелі. Нам вдалося знайти їх тільки на сайті самого Колдвела — не вказуємо, аби не рекламувати його маячню. Особливо сумнівним видається твердження про п’ять мільярдів людей. Тобто абсолютна більшість населення планети Земля. Просто рок-зірка якась. І це при тому, що ви, ймовірно, вперше почули про нього від нас.

🔹 Його відео дійсно мають багато переглядів. Зокрема те, яке ми розбираємо, переглянуло кількасот тисяч людей. Але наразі воно вилучене через порушення правил спільноти https://bit.ly/2BrNTIv Youtube відслідковує фейкові відео як автоматично, так і за скаргами глядачів. Якщо за підсумком воно відповідає набору певних критеріїв — його видаляють. Що і сталося з інтерв’ю Колдвела. Щоправда в мережі вже ширяться його копії.

🤦‍♀️🤦‍♂️ 2. Фейк про самолікування

«Успіх завжди ґрунтується на конкретній людині — тільки сама людина може зробити себе хворою і тільки сама людина може себе вилікувати, ніхто інший».

🔘 Пояснення — No coment

🤦‍♀️🤦‍♂️ 3. Фейк про інстинкти та езотерику

🔹 «Я засновник IBMC — медичної системи, заснованої на інстинктах. Я вважаю, що наші інстинкти, або те, що називають богом, душею всесвіту — спілкуються з нами. Я вважаю, що наші інстинкти ніколи не помиляються. Медична система, заснована на інстинктах — вчить нас тому, аби бути собою. А бог чи всесвіт не помиляються. Тому ви — досконалі. Вам потрібно лише дозволити собі стати самими собою. Виконати своє призначення. Досягти того, чого ви можете досягнути».

🔘 Пояснення

🔹 IBMC, як стверджує Колдвел — це медицина на основі інстинкту. Прочитати про неї можна тільки в книжках або сайтах самого Колдвела. Він сам її вигадав, жодної дискусії в науковій спільноті про це не ведеться. Воно й зрозуміло — чистої води езотерика, яка до медицини не має жодного стосунку. Тут радше питання віри, а не науки.

🤦‍♀️🤦‍♂️ 4. Фейк: обійми зміцнюють імунітет

«Ми соціальні істоти. Обійми збільшують силу вашої імунної системи на 1000%, рукостискання, дружнє поплескування по плечу — на 200-300%. Нам потрібен постійний контакт із бактеріями, аби імунна система сформувалася і була в нормі. Імунна система схожа на м’язи — вона потребує тренувань — інакше вона згасне».

🔘 Пояснення

🔹 Маячня. Відсотки взяті від стелі. Звісно, під час обіймів виділяється окситоцин — важливий гормон та нейромедіатор, що знеболю та заспокоює. Проте, немає жодних серйозних наукових досліджень щодо того, що рукостискання або дружнє поплескування по плечу може збільшити силу імунної системи на кількасот відсотків. Цікаво, а як взагалі силу вимірювали.

🔹 До речі, підхопити хворобу, наприклад, той самий COVID-19, в такий спосіб — це легко. Якщо після рукостискання або обіймів з інфікованою людиною торкнутися рота, носа або очей. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я постійно торочить про необхідність фізичної дистанції та ретельного миття рук http://bit.ly/39POQXm

🤦‍♀️🤦‍♂️ 5. Фейк: вакцинація вбиває імунітет

«Ми народжуємося без імунітету. Тому якщо людина не переживає дитячі хвороби, її імунна система не розвивається достатньо сильно, аби захищати її. Ось чому вакцинація — це абсурд, злочинний і небезпечний».

🔘 Пояснення

🔹 До 3-6 місячного віку імунна система дитини має материнський захист, що забезпечується антитілами класу IgG. Потім розпочинається синтез власних антитіл імунологічної пам’яті. Незрілість системи імунітету визначає підвищену чутливість малюка до збудників ГРВІ та формування харчової алергії. Тому першою підтримкою імунної системи малюків у позаутробному житті є грудне вигодовування. Воно може дати імунітет на майбутнє від астми та діабету.

🔹 При цьому грудне вигодовування не є альтернативою вакцинації. Воно не здатне захистити дитину від інфекцій, проти яких проводиться щеплення. Наприклад, дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні, при інфікуванні кашлюком може тяжко захворіти і навіть померти. Вакцинація є найефективнішим засобом профілактики інфекційних захворювань. Ніщо не зможе захистити дитину від небезпечних інфекцій краще за щеплення. Альтернатив вакцинації не існує https://bit.ly/2MnGiNkhttps://bit.ly/2Mm7gF3

🤦‍♀️🤦‍♂️ 6. Фейк про переслідування антивакцинаторів

«Про все це написано в моїй книзі «Вакцинація — смертельна зброя самовбивства», яка виходить у листопаді. Два мої видавці, які хотіли її видати, були вбиті Я сам пережив кілька нападів, в моєму тілі є кілька куль».

🔘 Пояснення

🔹 Антивакцинатори часто вигадують такі байки, будують теорії змови. Мовляв, світовий уряд приховує небезпеку вакцин, а всіх, хто хоче донести «правду» — знищує. Ми вже писали про фейкороба Андрія Козака, який розповідав про погрози на свою адресу нібито за його погляди https://bit.ly/2U0RBPy А також про колишню американську дослідницю-вірусологиню Джуді Миковіц, яка стверджувала, що її запроторили до в’язниці саме за її позицію щодо вакцин https://bit.ly/302UXpc Що ж, маємо тепер до колекції ще й шахрая Колдвела. Як завжди — жодних доказів, лише конспірологія.

🤦‍♀️🤦‍♂️ 7. Фейк: смертність від COVID-19 завищена

«Смертність від цього рукотворного вірусу — 0,03%. Тобто значно нижче, ніж смертність від звичайного сезонного грипу або застуди. І немає жодної причини для цієї штучно створеної паніки і страху. Просто вони хочуть відняти наші права і свободи. Це єдина причина того, що відбувається».

🔘 Пояснення

🔹 Показник смертності вимірюється не у відсотках, а у проміле. Це кількість смертей від конкретного захворювання (або причини смертності) на певну кількість людей за певний проміжок часу. Зазвичай, вираховують смертність за рік на тисячу мешканців. Оскільки, коронавірус – нове захворювання, то смертність від коронавірусної інфекції рахувати ще зарано. Більш докладно ми цей фейк розбирали раніше https://bit.ly/2Mp5N0M

🔹 Зараз рахують летальність від коронавірусу, є два підходи до обрахунку. Цифри будуть відрізнятися для кожної країни залежно від багатьох обставин та показників.

🤦‍♀️🤦‍♂️ 8. Фейк: пандемія координується з єдиного центру

«Безглуздо вже те, що все трапляється водночас в один день у всьому світі. Як це можливо, якщо тільки це не координується з єдиного центру? Це просто неможливо».

🔘 Пояснення

🔹 Мабуть, пан Колдвел не уважно слідкував за поширенням пандемії. Спочатку спалах коронавірусу був виявлений у Китаї. Потім масово поширився на Європу, зокрема Італію, потім Іспанію. Згодом — решта країн. Буквально по дням це можна побачити на анімації https://vimeo.com/398755666 та https://github.com/EFHIII/COVID-19 Як поширювався коронавірус в Україні можна побачити тут https://bit.ly/3eV0HFV Як бачите — все відбувалося хоч і швидко, але не одномоментно.

🤦‍♀️🤦‍♂️ 9. Фейк: ЦРУ передало вірус китайцям

«Відомо, що цей вірус був штучно створений ймовірно у Вухані. Але є інформація, що ЦРУ надало цей вірус китайцям ще шість років тому. Звісно, довести це неможливо, але кількість інформації, яка вказує на це — вражає».

🔘 Пояснення

🔹 Просто втомлено вкотре поділимося посиланням на наші давнішні докладні розбори цього заяложеного фейку https://bit.ly/3cfrjzOhttps://bit.ly/2JXJWwe

🤦‍♀️🤦‍♂️ 10. Фейк: COVID-19 виліковується гідроксихлорохіном

«Коронавірус виліковується на 100% гідроксихлорохіном та іншими доступними медикаментами. Мої колеги тут виліковують 100% пацієнтів. Але зробити гроші на гідроксихлорохіні не вийде — він коштує 50 центів. Вигідно лікувати препаратами, які коштують $1500 за піґулку».

🔘 Пояснення

🔹 Нещодавно в The Lancet — одному з найбільш авторитетних наукових журналів у медицині — опублікували результати великого мультинаціонального дослідження щодо ефективності гідроксихлорохіну та хлорохіну для лікування COVID-19. У ньому взяли участь 96 тисяч пацієнтів з 671 лікарні на шести континентах. Головний висновок — гідроксихлорохін та хлорохін, з антибіотиком чи без, неефективні для лікування пацієнтів із COVID-19. Натомість прийом цих ліків пов’язаний з підвищеним ризиком серцевих ускладнень і вищими показниками смертності https://bit.ly/2U38WYt

🤦‍♀️🤦‍♂️ 11. Фейк: COVID-19 — біологічна зброя

«Мало хто знає, що означає абревіатура COVID. Це персональний сертифікат вакцинації. Ось що означає ця абревіатура. Так вони назвали хворобу, оскільки вона насправді не тривіальний вірус, а біологічна зброя. Це вірус SARS — важкий, гострий респіраторний синдром з елементами ВІЛ. Цей вірус не був створений природою».

🔘 Пояснення

🔹 Приємно завзято працювати днями й ночами протягом всього карантину, щоб потім мати унікальну і майже вичерпну базу спростованих фейків. Зрештою настає час, коли нам раз за разом присилають фейки, які ми вже давно спростували. І нам лишається тільки втішено поділитися посиланням на спростування https://bit.ly/3gL35AA

🤦‍♀️🤦‍♂️ 12. Фейк: ізоляція знищує імунітет

«Після чотирьох тижнів ізоляції ви знижуєте імунітет до стану, коли йому стає страшна будь-яка застуда. Після восьми тижнів ізоляції ви можете померти від чого завгодно».

🔘 Пояснення

🔹 Тривале домашнє «ув’язнення» дійсно може негативно вплинути на здоров’я людини. Нам потрібні прогулянки, свіже повітря та сонячне світло. Проте немає доказів, що це відбувається саме в такий часовий проміжок і саме з такими наслідками. Все це плід хворої фантазії Колдвела. Гарантовано серед наших читачів знайдуться люди, які з тієї чи іншої причини були вимушені перебувати в приміщення від 4 до 8 тижнів, а то й довше. А потім без серйозних наслідків для здоров’я вийшли надвір. Так само, як є інші. Якщо ви це читаєте — поділіться своїм досвідом у коментарях.

🤦‍♀️🤦‍♂️ 13. Фейк: «Сонечне світло, тепла вода, кисень, канабіс та сода вбивають вірус миттєво»

🔘 Пояснення

🔹 Всесвітня організація охорони здоров’я давно спростувала більшість цих фейків http://bit.ly/39POQXm Не любите сухі канцеляризми? Тримайте наші розбори про соду https://bit.ly/2Brx4NS, про канабіс https://bit.ly/2U5muCz та про сонячне світло https://bit.ly/2AwhVu3

🤦‍♀️🤦‍♂️ 14. Фейк: штучна вентиляція легень убиває

«Якщо пацієнт перебуває під ШВЛ понад шість днів, то шанси його повернутися до життя без ШВЛ близькі нулю. 88% з них помирають. Оскільки вентиляція не допомагає дихати».

🔹 Маніпуляцію навколо апаратів штучної вентиляції легень ми вже розбирали раніше https://bit.ly/36UbblP

🔘 Ми також є в телерамі @По той бік новин https://t.me/behindtheukrainiannews та інстаграмі @По той бік новин https://www.instagram.com/behind_the_news/

Tagged : / / / / / / / / / / / / /