🥵 Який гарний текст нам прислали.
Нібито логічно вибудуваний, добре структурований, написаний простою мовою. Аж хочеться в нього повірити. І підкупляє, як завжди, те, що більшість симптомів, наведених у ньому – правдиві, а інші – універсальні. А ось після того, як ви вже повірили, можна й вставити потрібний “чарівний” меседж.
Взагалі-то після фрази “якщо ви не хочете ризикувати і одразу звертатися у лікарню”, перевірку “повідомлення від спеціалістів з медицини” можна було б закінчувати.
Самолікування – це точно не те, що радять ВООЗ, МОЗ та CDC.
Але давайте поступово від симптомів до диво-ліків.
Фейкороби перелічили справжні розповсюджені симптоми COVID:
🔹 Лихоманка або озноб
🔹 Кашель
🔹 Задишка або утруднене дихання
🔹 Втома
🔹 Біль м’язів або тіла
🔹 Головний біль
🔹 Втрата смаку або запаху
🔹 Біль у горлі
🔹 Закладеність носа або нежить
🔹 Нудота або блювота
🔹 Діарея
🤦♀️🤦 Але також додали «екзотичних» (на кшталт ріжучий біль при сечовипусканні), а деякі нам взагалі розшифрувати не вдалося:) Ми то зрозуміли, що це гуглтранслейт, але зворотнім перекладом відтворити не вдається. Якщо у нас в читачах є такі дешифрувальники, то будемо вдячні за допомогу. Нас цікавлять такі симптоми, як «розпад» і «палаючі» очі. В одному з передруків цього фейку ми знайшли більш розширене трактування: «розпад виділень з носоглотки», але зрозуміліше від цього не стало:)
❗️ Найпоширенішими симптомами COVID-19 залишаються лихоманка, сухий кашель та втома https://bit.ly/3n1K7ZB. Цієї позиції дотримуються ВООЗ, МОЗ, CDC. https://bit.ly/34a80Wo, https://bit.ly/2SbMif3,
🤦♀️🤦 Автори «послання» жорстко пов’язують симптоми з конкретними “фазами” хвороби по днях. ВООЗ та CDC натомість стоять на позиції, що час між зараженням і появою симптомів коливається в інтервалі 2-14 днів, найчастіше від п’яти до шести. https://bit.ly/2S8Z1z5 Проте, все доволі індивідуально і залежить від складності перебігу, тому відсотки вірогідності прояву тих чи інших симптомів в конкретні дні швидше запутають читача, ніж допоможуть.
Наприклад, такий специфічний симптом як втрата нюху виявився не таким поширеним (30-68%), як лихоманка та кашель, щоб орієнтуватися лише на нього. Проте науковці називають його вагомою підставою для перевірки на COVID-19 https://bit.ly/3jikNfw
❗️ Не треба забувати й про велику кількість безсимптомних хворих, або тих, у кого були слабовиражені симптоми, на які вони просто не звернули уваги. Тому розрахувати по “фазам” 1-3 дні і “діяти до появи лихоманки”, як пропонують автори фейку, неможливо. А діяти – на їхню думку – означає пити воду, щоб “тримати горло сухим і очистити легені”
🤦♀️🤦 “Пити воду” – це настільки бородатий фейк, що ті, хто почав “вірити” у COVID-19 в кінці весни – на початку літа, могли його і не застати. Ми вперше спростовували його тут https://bit.ly/2GfzZvs. За кордоном його не спростував лише лінивий: від BBC https://bbc.in/36gCyIt до Guardian https://bit.ly/3cET2eR та NY Times https://nyti.ms/3kPunai.
Але справді шкідливою є порада фейкомемтів, що навіть після появи таких серйозних симптомів як лихоманка та/або кашель, пов’язаних з утрудненим диханням/задишкою, болем/тиском у грудях потрібно просто пити воду з вітаміном С. (Знову фейк про воду з лимонним соком). І на 9 день почнеться “фаза одужання”.
❗️ ВООЗ, CDC категорично заявляють, що хворі з такими симптомами повинні негайно звернутися за медичною допомогою. Це ж повторює і наше МОЗ “якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря”. https://bit.ly/3cFW8za
До того ж на урядовому сайті, присвяченому COVID-19 онлайн-тест починається саме з цих симптомів, як з найтяжчих https://bit.ly/36iO06G
🤦♀️🤦 Закінчується пост ще одним старовинним “диво-рецептом”, суть якого в тому, що треба їсти продукти з високим рівнем pH і вони розщеплять вірус. Ніт, це не працює ще з березня:) І ніколи не працювало. Згідно з дослідженнями https://bit.ly/36gknCR COVID-19 стійкий до речовин із рівнем кислотності pH у діапазоні від 3 до 10. Тобто, вони на нього майже не діють. Ще й твердження «рН для вируса короны варьируется от 5,5 до 8,5» – є неправдивим.
pH, водневий показник — це міра кислотності розчинів. Вживання продуктів із високим рівнем кислотності не може змінити рівень pH в організмі людини. Це ще один фейк про “закисленість” організму і що на pH можна вплинути дієтами. МОЗ його спростовує тут https://bit.ly/2G7XYwM
Фейкороби ще цифри біля овочів та фруктів написали “ліві”. Ми цей фейк хоч і давно спростували, але не забули.
Згідно з таблицею показників рівня кислотності продуктів (джерело – «Хімічний довідник») вони є наступні:
🔹 Лимон – 2.2 – 2.4, а не 9,9
🔹 Лайм – 1.8 – 2.0, а не 8.2
🔹 Авокадо – 6.3 – 6.6, а не 13.6
🔹 Часник – 7-7,5, а не 13.2
🔹 Манго – 5.8 – 6.0, а не 8,7
Тобто, загальна тенденція така, що показники pH у повідомленні завищені у 1,5-4 рази від реальних. Детальніше читайте тут https://bit.ly/36pzzxw
🤷♀️Отже, все нове – добре забуте старе. Всі доступні «копійчані» чи «совєтські» способи уже були випробувані навесні, тому зараз фейкометах залишається лише повторити їх у новій обробці, а довірливим користувачам – просто поширити.