Побрехенька про дітей, які навчатимуться в кабінках через коронавірус

Якщо коротко: фото справжнє, але не стосується України. Взагалі.

А тепер, якщо роз’яснювати, що і до чого.

У соцмережах масово поширюють маніпулятивну фотографію шкільного класу, в якому діти сидять за партами. Здавалося б — нічого такого. Але над кожним учнем встановлена… пластикова кабінка — для дотримання фізичної дистанції.

«Ви уявляєте першачків у цій будці-халабудці?!», «Як же вони, бідні, там дихають?» «Кунст камера для дітей, угробимо здоров’я дітей разом. Хай таке собі в Раді поставлять!!!!» — обурюються в українському сегменті facebook, де це фото видають за вітчизняні реалії або за плани міністерства освіти.

Це маніпуляція. Світлина справжня, але підписи до неї не відповідають дійсності. Українських шкіл зображення не стосується. В планах міністерства освіти взагалі не згадуються пластикові кабінки. Не казали про них і на офіційних заходах чи брифінґах.

Згідно рекомендацій, затверджених МОН, для дотримання фізичної дистанції у школах достатньо носити захисні маски або респіратори. При чому на заняттях їх можна не використовувати. Ніяких вам «будок», щитів чи кабінок. Передбачена хіба що розмітка на підлозі «для організованого руху коридорами».

Звідки фото?

Зворотній пошук у системі TinEye, яка спеціалізується на пошуку зображень в Інтернеті, показав цю світлину на вебсайті фотобанку Shutterstock — американського провайдера стокової фотографії https://bit.ly/3jVapLz

«Система безпеки учнів у навчальному просторі в Індонезії під час co-pandemic19», — йдеться у підписі https://shutr.bz/2DiAL9w Серед ймовірних правовласників — користувачка DoniEka. Світлина доступна для скачування.

На TinEye фото вперше виявлено 20 липня. Проте в соцмережі його можна знайти від початку поточного місяця. Чи не єдине джерело світлини за межами facebook і twitter — камбоджійський новинарний сайт. Публікація про цю школу датована другим липням. Щоправда за джерело — все ті ж соцмережі.

«Таїланд, сусідня з Камбоджею країна, відновив навчальний процес після одужання хворих на COVID-19. Хоча школа відкрита, є ретельні умов для учнів, серед іншого — дотримання дистанції та навіть захисний бар’єр».

Хай там як, це не єдиний приклад такої «системи безпеки». В сюжеті yahoo!life розповідають про іншу індонезійську школу, де також встановили схожі пластикові кабінки. Вони призначені для «соціального дистанціювання». Перед відновленням навчального процесу вчителі проводять інструктаж. На шкільному подвір’ї є дезінфектори та рукомийники з милом. Усім учням вимірюють температуру.