Правда про природній добір

Деякі фейки пішли вже по третьому колу

Деякі люди впевнені, що хто-хто, а вони точно не вірять у фейки. І навіть зловтішаються над конспірологами, які заперечують коронавірус. Мовляв, грець з ними — це природній добір, який викосить невігласів і патологічно довірливих. Усім від того буде тільки краще.

Насправді природній добір так не працює. Критичне мислення не передається в спадок.

Для стрункості своєї теорії фейкороби вибудували навіть конспірологічну закономірність. Буцімто пандемії трапляються щостороків: 1620 — віспа, 1720 — чума, 1820 — холера, 1920 — іспанський грип, 2020 — коронавірус. І над усим цим підпис: «Тихо! Триває природній добір».

Наведімо лад в датах

Спалахи захворювань віспи, чуми та холери в історії людства траплялися неодноразово і повсюдно. Тож підтасувати більш-менш правдоподібну дату — не велика проблема.

Що зробили маніпулятори? За основу взяли «Марсельську Велику Чуму» 1720-1722 років і від неї відштовхуються. Наступною згадують Першу холерну пандемію 1817—1824 років. Помічаєте «зраду»? Якщо в першому випадку вказано дату початку епідемії, то в другому — рік її розпалу. Коли в тебе «гілка» в сім років — не складно поцілити. Для «іспанського грипу» взагалі вказали рік закінчення пандемії.

Суть у тім, що крім першої холерної пандемії в історії описані ще шість спалахів цієї хвороби. Всі — в різний час і з різною циклічністю. Якщо б стояла задача підібрати якийсь інший рік — можна просто вказати один із цих або інших спалахів. Типовий прийом конспірологів.

Тепер про природній добір

Ще до пандемії про це докладно розповів для site.ua біофізик Семен Єсилевський https://bit.ly/3fvT2zd І хоча пояснював він на прикладі коментарів під дописами про антивакцинаторів, радикальних веганів, фанатів гомеопатії та інших адептів уринотерапії, це коректно проеціюється і на пандемію коронавірусу.

У людей, які заперечують коронавірус або кажуть, що його небезпека переоцінена — дійсно більше шансів захворіти або навіть померти від цієї хвороби. Адже вони не носять маски, не дотримуються дистанції і не дезінфікують руки після крамниці. Коли з’явиться вакцина, логічно що вони не будуть щеплюватися.

Але природній добір — це про інше. Еволюція — це змагання між різними варіантами генів за максимальне поширення в популяції. Найімовірніше немає гена «мракобісся» або їхнього комплексу, які роблять людину схильною до конспірологічних теорій чи віри у всіляку маячню.

А навіть якби такий ген існував — це не завадило б таким людям залишати потомство. Так, вони більше помирали б від різних хвороб. Але водночас у таких людей може бути вища народжуваність, бо вони, скажімо, вважають презервативи чимось від сатани.

«У розвиненому благополучному суспільстві навіть люди з явно шкідливими ознаками можуть спокійно жити і залишати потомство. Наприклад, антивакцінатори прикриті парасолькою колективного імунітету і не відчувають тиску інфекційних захворювань. А навіть коли вона рветься — сучасна медицина в більшості випадків їх рятує», — пояснює біофізик.

Ті, хто лікує рак содою також можуть успішно розмножуватися. Без адекватного лікування вони справді в рази швидше помруть. Тож на той час, коли вони содою заженуть себе під землю — у них можуть бути діти, а потім й онуки.

Невігластво — це результат виховання та відсутність освіти. Якими б розумними та обдарованими не були батьки, без навчання їхню дитину ніщо не захистить від віри в пласку землю, штучний коронавірус або соду як панацею від усіх хвороб.

Більше читайте тут https://bit.ly/3fvT2zd

Tagged : / / / / / /