Прихована реклама неефективного БАДу

Не біжіть купувати пігулки з жирними кислотами омега-3 — це гроші на вітер. Вони не лікують і не мають профілактичної дії — ні від коронавірусу, ні від серцево-судинних захворювань.

Як би вас не переконували журналісти провідних українських видань «купити омега-3 в пігулках за прийнятною ціною» — не ведіться. Це їхній заробіток і вони зацікавлені вам це продати.

Не вірите? Вони цього й не приховують: «НВ може заробляти комісію на продажу товарів, згаданих в цій статті» https://bit.ly/2Vseqw3

І хоча текст марковано маленькою приміткою «шоппінг», ніде не згадується, що це рекламна або партнерська стаття. Ба більше — на сайті чітко зазначено, якими значками відмічають рекламу. І стаття про омегу-3 жодним з них не помічена.

Схоже на те, що НВ підторговує БАДами. І ніби намагається застерігати своїх читачів, але робить це дуже дивно:

«Ця стаття не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті».

Журналісти від блогерів тим і відрізняються, що несуть відповідальність за сказане — репутаційну, фінансову, правову. Ми вже не кажемо про те, що в їхні обов’язки входить перевірка фактів. Замість того, щоб бездоказово розхвалювати переваги БАДів, краще б запитали думку фахівців і почитали дослідження.

Ми це зробили:

Біофізик Семен Єсилевський заперечив будь-які позитивні властивості омега-3 в лікуванні серцево-судинних захворювань:

«БАДи з омега-3 і омега-6 марні трохи більше ніж повністю для профілактики серцево-судинних захворювань. Це було, в принципі, давно зрозуміло, але ця робота забила останній цвях», — сказав біофізик.

Він має на увазі дослідження, опубліковане 15 листопада в академічному часописі JAMA https://bit.ly/3fY5N5V

Це дійсно масштабна робота, покликана оцінити вплив комбінованого препарату Омега-3 на долю пацієнтів з високим серцево-судинним ризиком. У дослідженні взяли участь 13078 пацієнтів, за якими спостерігали 5 років. За плацебо слугували капсули з кукурудзяною олією.

Дослідження достроково припинили на підставі проміжного аналізу, який показав низьку ймовірність клінічної користі омега-3 порівняно з кукурудзяною олією.

Також не існує переконливих досліджень, які б свідчили про лікувальний або профілактичний ефект омега-3 проти COVID-19. Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, вітамінні та мінеральні добавки не можуть вилікувати COVID-19 http://bit.ly/39POQXm

Вітаміни мають вирішальне значення для добре функціонуючої імунної системи і відіграють життєво важливу роль у зміцненні здоров’я. Але наразі немає вказівок використовувати їх для лікування COVID-19.

В давнішому дослідженні ніби засвідчили, що добавки можуть бути частиною ефективної стратегії для профілактики серцево-судинних захворювань https://bit.ly/3qkZuOy Але висновки неоднозначні. Єсилевський про це так і сказав: «Якщо все неоднозначно, значить не працює — найзручніший на практиці принцип»

Tagged : /