Шахрайська схема під виглядом державних виплат

Шахраї знову виманюють гроші, маніпулюючи словами Зеленського. Цього разу — під виглядом державних виплат — так званої «компенсації податку доданої вартости». Гроші обіцяють кожному українцеві. Потрібно тільки…сплатити роботу юристів.
Зловмисники навіть змонтували з різних заяв президента відео, в якому він нібито це озвучує. Не ведіться — Зеленський цього не казав, це монтаж. Таких виплат взагалі не існує.
Спочатку ми вирішили про це не писати. По-перше, у шахрайському відео «виплати» з українського держбюджету чомусь вказують у рублях. Хто ж на таке поведеться, подумали ми. По-друге, відеохостинг ютуб оперативно видаляє шахрайське відео.
Але таки мусимо спростувати: щойно відео видаляють, аферисти його заливають знову і знову. Кожне з них має десятки тисяч переглядів. Ба більше — з початку грудня до кіберполіції надійшло вже близько ста звернень потерпілих від таких схем http://bit.ly/2J1iQHI
Спростування
Якщо ви бачили шахрайське відео, то могли помітити, що воно складається зі склеєних епізодів. Таким чином зловмисники вирвали з контексту потрібні фрази — щоб склалося враження, що це сам Зеленський закликає українців оформити «компенсацію».
Насправді він розповідає про основні програми підтримки населення та бізнесу в умовах пандемії, які вже невдовзі мають почати функціонувати. «Якщо ви ФОП і вимушені закрити свою кав’ярню, або найманий працівник і вас звільняють — ви можете отримати компенсацію — 8000 гривень», — сказав президент.
Ось це відео http://bit.ly/3r1IrkS Зверніть увагу, що на відміну від шахрайської склейки це відео йде єдиним шматком— тобто Зеленський безперервно говорить на камеру понад 12 хвилин.
Про те, хто насправді може претендувати на виплати і що для цього потрібно ми нещодавно розповідали http://bit.ly/34nwYCr Але знову ж таки — йдеться про підтримки громадян і бізнесу під час карантину. Жодна «компенсація податку доданої вартости» навіть не згадується.
У Кіберполіції знають про цю аферу і закликають громадян бути пильними. Ось їхні поради на такі випадки:
— беріть інформацію тільки з офіційних джерел, особливо, коли йдеться про гроші;
— не переходьте за сумнівними посиланнями;
— не повідомляйте конфіденційну інформацію стороннім;
— якщо ж особисту інформацію розголошено, зверніться до банку та заблокуйте картку;
— у разі підозри шахрайських дій — негайно повідомте про це в поліцію.
По той бік новин: тепер, коли ви попереджені — увага, питання! Що зображено на картині за спиною Володимира Зеленського? Свої відповіді пишіть у коментарях.
Tagged : / /