Щеплення від COVID-19 НЕ збільшує ризик викиднів

Наразі немає доказів, що імунізація проти COVID-19 збільшує ризик викиднів. Але це не заважає маніпуляторам розповідати в соцмережах про десяток вагітних жінок, у яких після щеплення сталися викидні. При цьому вони посилаються на дані американської системи звітности.

Насправді причинно-наслідковий зв’язок між вакцинами і викиднями не встановлений. Те, що ці випадки можуть бути записані в звіт — нічого не доводить. Подумайте двічі, перш ніж поширювати побрехеньки.

Річ у тім, що за правилами Система звітування про несприятливі події, які сталися після щеплення (VAERS), повідомляти потрібно про всі «побічки», незалежно від того пов’язані вони з вакциною, чи ні. Це можуть бути хвороби, проблеми зі здоров’ям та/або симптоми.

VAERS не ставить собі за мету виявити несприятливі наслідки вакцинації. Звітність ведеться для того, щоб знайти можливі слабкі місця в безпеці вакцини і вже далі їх ретельніше дослідити http://bit.ly/2ZQ2s1x

Ба більше — звіти можуть містити неповну, неточну, випадкову та неперевірену інформацію. Їх не можна інтерпретувати для висновків про будь-які проблеми, пов’язані з вакцинами http://bit.ly/2O052zo

Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC), які й проводять програму VAERS, у відповідь на запит AFP також відкинули зв’язок між вакцинами від COVID-19 і викиднями:

«На сьогодні жодні докази не свідчать про збільшення викиднів після вакцин COVID-19, а також не спостерігається жодна закономірність у звітності» http://bit.ly/2NAnuPg

CDC застерігає, що вплив вакцин на вагітних не вивчався. Але точно відомо, що вагітні мають підвищений ризик важких захворювань через COVID-19. Експерти вважають, що навряд чи вакцина несе особливий ризик для них. Особливо зважаючи на те, як саме працюють вакцини мРНК http://bit.ly/2ZPHQ9H, про що ми раніше розказували http://bit.ly/2O0tbWo

Перед щепленням проти COVID-19 жінкам немає потреби робити тест на вагітність. Також, якщо вони намагаються завагітніти, не потрібно уникати вагітності після щеплення проти COVID-19.

Поки що цей фейк розганяють переважно в англомовному світі. Але, як показує досвід, незабаром він може перекочувати і в Україну — зі своїми доповненнями і тлумаченнями. Але ви вже будете застережені, коли побачите схожу дизінформацію — просто поділіться з поширювачами посиланням на це спростування.

Раніше ми пояснювали, що вакцина від Pfizer НЕ спричиняє безпліддя у жінок https://bit.ly/3prriiD Не вірте сумнівним публікаціям і завжди перевіряйте інформацію.

Tagged : / / / /