Шкільний фейк: “Без тесту на COVID-19 дітей не пускатимуть до школи”

У соцмережах і батьківських чатиках масово поширюють чутки, мовляв, школярів, які не здали тест на коронавірус, не допустять до навчання. Особливо активно цю дезінформацію розкручують на Кіровоградщині.

Але це фейк. У тимчасових рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я про це не сказано ані слова. Цього також не вимагає головний санітарний лікар України Віктор Ляшко https://bit.ly/3kBEyjt

Чутки про те, що що першокласники та школярі обов’язково повинні проходити ПЛР-тестування перед початком нового навчального року спростувала і головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук https://bit.ly/2XPHajS

«Організація протиепідемічних заходів чітко визначена в постанові. У жодному з пунктів не зафіксовано, що школярі в примусовому порядку повинні проходити обстеження методом ПЛР. Це фейк. Довідки про ПЛР-тестування навчальні заклади вимагати від батьків не можуть», — запевнила Оперчук.
У тимчасових рекомендаціях немає також інформації про необхідність довідки про епідоточення. Це документ, який підтверджує, що людина не мали зв’язку з хворим протягом останніх 21 дня.

Основні вимоги щодо організації навчання:
— Графік навчання скласти таким чином, щоб учні уникали скупчень.

— До школи заборонено заходити батькам або супроводжуючим. Виняток — люди, які супроводжують школярів із інвалідністю.

— Якщо у дитини виявили ознаки гострої респіраторної хвороби — її потрібно тимчасово ізолювати. Коли батьків про це поінформовано, дитину можуть направити до шпиталя.

— Заходити до школи можна тільки в захисній масці або респіраторі. На уроках їх дозволено зняти.

— На вході до школи мають бути дезінфектори.

— За можливості заняття з окремих предметів проводити просто неба.