Спалах COVID-19 в Індії НЕ свідчить про неефективність вакцин

Причини нового спалаху COVID-19 в Індії — повільні темпи щеплення, послаблення профілактичних заходів та заразніший штам віруса. Друга хвиля COVID-19, яка нині охопила Індію, НЕ свідчить про неефективність вакцин.

У соцмережах поширюють зображення, на якому показані піки та спади захворювання на COVID-19 в Індії. Фейкомети стверджують, мовляв, івермектин допоміг зменшити поширення вірусу, тоді як вакцини спричинили другу хвилю захворювань🤦

📌Роз’яснення

✔️Раніше ми вже писали, що препарат від паразитів івермектин НЕ має науково доведеної лікувальної дії проти коронавірусу https://bit.ly/3fcQt5h Всесвітня організація охорони здоров’я та Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів НЕ радять застосовувати івермектин для лікування COVID-19.

Для доведення його ефективности в профілактиці та лікуванні коронавірусної хвороби потрібні подальші дослідження. І такі клінічні випробування проводяться, навіть показують певні переваги. Проте даних так мало, що вони можуть бути звичайною похибкою або випадковістю.

✔️Станом на 21 травня лише 3% населення з 1,35 мільярдів популяції Індії отримали дві дози вакцини, тоді як 10,6% отримали лише одну дозу — і цей показник був ще нижчим, коли кількість захворювань почала збільшуватися https://tmsnrt.rs/2SFcLVD

Це свідчить про те, що не щеплення стали причиною спалаху, а геть навпаки — повільні темпи вакцинації.

✔️Крім того, як повідомляє Reuters https://reut.rs/3y3trXh, https://reut.rs/3tE4FcD, сплеск інфекцій збігся з різким падінням щеплень через проблеми з поставками.

Щонайменше три штати, включно з Махараштрою — другим за кількістю населення штатом у країні, повідомили про дефіцит вакцин, зачинилися деякі центри щеплень, біля інших утворилися довжелезні черги.

✔️Експерти припускають, що причиною кризи могло слугувати оманливе відчуття, що поширення вірусу вдалося зупинити. Про це свідчила зимова статистика — близько 10 тисяч захворювань щодня. Для порівняння, 20 травня цього року було +259,269 нових випадків, +4,209 смертей https://bit.ly/36Bongs). Здавалося, що все під контролем, тому влада скасувала обмеження, дозволила проводити велелюдні збори. Ймовірно, це теж сприяло новому спалаху.

✔️Всесвітня організація з охорони здоров’я віднесла виявлений в Індії штам коронавірусу до «мутації, що викликає занепокоєння» у світових масштабах. Мутація B.1.617 поширюється легше, ніж інші різновиди вірусу, а також потребує ретельнішого вивчення https://bbc.in/3y3weQf

Tagged : / / / / / /