Спростування про біологічну зброю, смертність, вакцину, 5G, тромбоз, маски

Учора ми анонсували другу хвилю коронавірусних фейків https://bit.ly/2SSEMWO І цей потік не спиняється — нас буквально засипали твердженнями усіляких конспірологів, фейкометів та інших шахраїв, які ми не раз спростовували. Робити те саме по другому колу нерозумно. Тому ми зібрали всі запити і гамузом на них відповідаємо, спираючись на оновлені дані.

Твердження №1
Конспірологічне розслідування 5 каналу за 15 жовтня: «Нас намагаються переконати, що всесвітня пандемія — результат випадкового збігу обставин. Але всі факти вказують на те, що це біологічна зброя — новий елемент гібридної війни Росії»

Цю брехню ми спростовували ще в березні цього року https://bit.ly/3gL35AAhttps://bit.ly/317MIYw Але тоді фейки на цю тему масово запускали з країни-агресора — у всьому звинувачували спочатку Китай, а потім США. Цього разу фейк українського виробництва. І в ролі винуватців виступають окупанти.

У жодному разі не виправдовуємо Росію. Але за нею так багато справжніх злочинів, що немає потреби що-небудь вигадувати. Ба більше — такі конспірологічні фейки можуть дискредитувати правду. Мовляв, «бачте, вони поширюють брехню про коронавірус, значить і про наші війська на Донбасі брешуть» (насправді ніт — https://bit.ly/340B5Vh).

«Розслідувачі» 5 каналу посилаються на слова вірусолога, професора Люка Монтаньє, який 2008 року отримав Нобелівську премію. Він дійсно казав про штучне походження COVID-19. І його слова ми спростували ще в квітні https://bit.ly/2IyIfYF Деколи навіть поважні науковці, спекулюючи своєю Нобелівською відзнакою, поширюють нісенітниці про пам’ять води, гомеопатію, штучність вірусу або те, що вакцини вбивають.
Читали б краще такі «журналісти» По той бік новин, перш ніж знімати «сенсаційні» сюжети.

Твердження №2
«Смертність від COVID-19 виявилася набагато нижчою за очікувану і близька до смертності від звичайного сезонного грипу (0,2%)»

Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного. Хоча для повного розуміння справжньої смертності від COVID-19 буде потрібно якийсь час. Наявні дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, поділене на кількість інфекцій) буде нижче. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча 0,1%. Однак летальність в значній мірі визначається від доступності та рівня надання медичної допомоги https://bit.ly/3iYqIW7

Твердження №3
«Вакцина від COVID-19 буде марною, оскільки аналогічні препарати від грипу мають низьку ефективність, а зроблене наспіх щеплення буде ще й небезпечне»

Жодна з існуючих вакцин НЕ забезпечує захист від нового коронавірусу. Вірус настільки новий і різний, що йому потрібна власна вакцина. Дослідники намагаються розробити щеплення від COVID-19, але поки що всі розробки на стадії випробувань — вакцина повинна бути ефективною і безпечною. А тому невиправданий поспіх тут ні до чого.

ВООЗ радить щеплюватися проти респіраторних захворювань. Адже небезпека коронавірусу не скасовує загрозу інших захворювань https://bit.ly/2SSEMWO Вакцина проти грипу не дає 100% гарантії уникнути хвороби. Але навіть якщо ви захворієте на грип, то завдяки щепленню перенесете хворобу без тяжких ускладнень, серед яких може бути госпіталізація та навіть смерть. Цьогоріч, коли в епідсезон циркулюватимуть два смертельно небезпечних віруси, щеплення проти грипу слід робити усім https://bit.ly/315miqs

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міту, це не послаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
Важливо вакцинуватися людям з груп ризику— це збільшить їхні шанси запобігти смертельним наслідкам хвороби https://bit.ly/34YnsoV

Твердження №4
«Covid-19 не є Вірусом, як нас змусили повірити. Це бактерія, яка, посилена електромагнітним випромінюванням 5G, викликає запалення та гіпоксію»

Це не просто отруйна брехня, а зловмисна діяльність. Лікування вірусного захворювання антибіотиками не тільки не вилікує, але й може неабияк нашкодити. COVID-19 викликаний вірусом, антибіотики ви можете отримувати тільки для лікування супутніх бактеріальних захворювань. Наразі не існує ліцензованих ліків для лікування нового коронавірусу.

Мобільні мережі 5G НЕ поширюють COVID-19. Віруси не можуть подорожувати по радіохвилях/мобільних мережах. COVID-19 поширюється у багатьох країнах, які не мають мобільних мереж 5G http://bit.ly/39POQXm

Твердження №5
«Covid-19 згущує кров, стимулюючи у людини розвиток тромбозу. Для запобігання цього лікарі радять профілактично приймати аспірин»

До 30% пацієнтів із COVID-19 мають ознаки тромбозу. Тромби виникають через запалення легенів — реакції організму на вірус. Лікують препаратами для розрідження крові. Вони не завжди спрацьовують, а передозування може призвести до смертельної кровотечі. Наразі тривають клінічні випробування оптимальної дози. Таке лікування називають симптоматичним. У жодному разі не можна на власний розсуд приймати будь-які ліки https://bit.ly/3gmQLGEhttps://bit.ly/34YtKVr

Твердження №6
«Носіння маски протягом однієї хвилини викликає дефіцит кисню та в три-чотири рази перевищує допустиму межу токсичності СО2» https://bit.ly/2IyB82o

Тривале використання медичних масок може бути незручним. Однак це не призводить до інтоксикації CO2 або дефіциту кисню. Надягаючи медичну маску, переконайтеся, що вона правильно прилягає та достатньо щільна, щоб нормально дихати. Не використовуйте одноразову маску більше 4 годин і завжди міняйте її, щойно вона змокне https://bit.ly/3nVV7bBhttps://bit.ly/3j2SWiu

Твердження №7
«Експерти попереджають про посилення передачі вірусу в разі неналежного використання масок»

Справді вкрай важливо дотримуватись фахових рекомендацій, як слід одягати, носити та знімати маски. Неналежне дотримання цих порад дійсно підвищує ризик підхопити мікробні захворювання. Наприклад, якщо торкнутися рукою брудного обличчя або просто поправляючи маску. Вичерпні роз’яснення про це можна прочитати і навіть прослухати на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я http://bit.ly/2IYk0jp

Бачити менше
Tagged : / / / / / / / / /