У Данії призупинили використання вакцини AstraZeneca

У Данії через можливі побічні дії призупинили використання вакцини від коронавірусу, розробленої фармацевтичною компанією AstraZeneca на 14 днів. Це нормальна процедура, коли перевіряють можливий зв’язок деяких симптомів із вакцинами. В Україні і десятках інших країн подібні призупинення теж були. Тільки у випадку з іншими вакцинами, коли проводили відповідні розслідування. І така реакція держави — це нормально. Бо важливо досліджувати усі, навіть потенційні зв’язки реакцій організму та вакцинації. Призупинення — це лише тимчасовий застережний захід (precaution) і відмовлятися від вакцин ніхто не збирається.

Працюємо на випередження, бо вже на раз бачили, як фейкороби перебріхують звістки про побічні дії після щеплення. В їхній версії це завжди беззастережно пов’язано саме з вакцинами. Часто не «після», а «через». Докази і відповідна процедура їх не цікавлять.

Данське агентство з лікарських засобів спільно з Європейським медичним агентством (ЄМА) розсліджують можливий зв’язок між кількома повідомленнями про утворення тромбів та одну смерть через збіг у часі (temporary association) зі щепленням від COVID-19.

❗️Наразі зв’язок не встановлено і немає підстав вважати, що він існує.

Вакцини від коронавірусу, розроблені фармацевтичною компанією AstraZeneca в Данії та кількох інших країнах ЄС не використовуватимуть доти, доки триватиме розслідування. Такі суворі заходи не пов’язані з (не)безпекою вакцини, це проста пересторога. Агентство лікарських засобів Данії перегляне це рішення протягом 12 тижнів http://bit.ly/3viv7uI

👉«Ми поки не знаємо, чи пов’язані тромби та смерть, про які повідомляють у Данії, з вакциною. Це слід ретельно дослідити як запобіжний захід», — заявила Таня Еріхсен, керівник відділу Данського агентства з лікарських засобів. Вона також закликає людей, які щепилися вакциною від AstraZeneca, зберігати спокій http://bit.ly/2PRB2X7

У Данському «МОЗі» вже заявили, що в жодному разі не збираються відмовлятися від вакцини AstraZeneca:

👉«Поки що ми просто перестаємо її використовувати. Є вагомі докази, що вакцина одночасно безпечна та ефективна. Однак Управління охорони здоров’я Данії та Данське агентство з лікарських засобів має негайно реагувати на повідомлення про можливі серйозні побічні ефекти. Це чітка ознака того, що система моніторингу працює.

Для нас важливо, щоб населення довіряло нам. Тому ми вживаємо негайних заходів, поки повністю не дослідимо, чи існує зв’язок між вакциною та будь-якими серйозними побічними ефектами» https://bit.ly/3viv7uI

✔️Використання вакцин COVID-19 від AstraZenecа також призупинили в Австрії. Але не геть усіх, а лише конкретної партії — №ABV5300. Таке рішення ухвалили після того, як у людини діагностували множинний тромбоз і як наслідок — смерть через 10 днів після вакцинації. Іншого пацієнта госпіталізували з легеневою емболією після щеплення. Він зараз одужує.

Станом на 9 березня 2021 року для цієї партії отримано ще два повідомлення про випадки тромбоемболії. Так само, як і в данських випадках, наразі немає ознак, що ці стани спричинила саме вакцинація. Попередній огляд Комітету з оцінки ризиків фармаконагляду не вказує на конкретну проблему з партією, що використовується в Австрії.

✔️Серія ABV5300 була доставлена ​​до 17 країн ЄС і містить 1 мільйон доз вакцин. Естонія, Литва, Люксембург, Латвія згодом також про всяк випадок призупинили цю партію — «поки триває розслідування». Хоча на цьому етапі дефект якості вважається малоймовірним, якість партії досліджується.

❗️Загалом було зареєстровано 22 випадки тромбоемболічних реакцій серед трьох мільйонів мешканців ЄС, щеплених вакциною COVID-19 від AstraZeneca. Наявна інформація вказує на те, що така статистика не вища, ніж у загальній популяції.

Комітет з оцінки ризиків фармаконагляду й надалі відстежуватиме будь-які потенційні проблеми з цією партією, а також оглядатиме тромбоемболічні випадки та супутні захворювання http://bit.ly/3qEphA7

Tagged : / / /