Вакцина не викликає залежність і не «присипляє» імунітет

Вакцина НЕ викликає залежність і НЕ «присипляє» імунну систему. Навпаки — вона активізує її для боротьби зі збудником хвороби. Керовано і безпечно.

🚫Ви тільки погляньте, що брешуть: «щеплення бере всю боротьбу з вірусом на себе, імунітет засинає. Тому коли вірус мутує, потрібно знову робити цю процедуру. Тобто вас посадять…на голку…як наркомана»🤦

Цей фейк поширюють невігласи, які, очевидно, не розуміють принципу дії вакцини бодай на базовому рівні. Не вірте їхнім побрехенькам, зараз ми все вам на пальцях пояснимо.

✔️Дивіться, як просто: коли вірус інфікує організм, спрацьовують захисні механізми — та сама імунна система, яка атакує і руйнує патоген, або ж він долає її.

Елемент патогена, що викликає утворення антитіл, називається антигеном. Антитіла — це своєрідні солдати в системі захисту організму. Кожен «солдат» навчений розпізнавати один конкретний антиген.

Коли в організм людини вперше потрапляє будь-який антиген, потрібен час, щоб імунна система виробила антитіла, специфічні для цього антигену. Поки цього не станеться, людина може захворіти.

Коли ж «солдати» мобілізовані, вони вступають у бій зі збудником. Але є важлива деталь — вони можуть знищити один тип патогену, але безсилі проти інших. Хіба що збудники дуже схожі, як двоюрідні брати.

Разом із першими антитілами організм також створює клітини пам’яті. Вони лишаються живими навіть коли патоген переможено. Тому коли «солдати» знову зустрінуть його — значно швидше розпізнають і знищать. Докладно роз’яснюють тут — https://bit.ly/2SXEtNG

✔️Як ви розумієте, клітини пам’яті не з’являться у тих, кому пощастило уникнути хвороби. Саме тому й потрібне щеплення — щоб цього й надалі не сталося.

Вакцини містять ослаблені або інактивовані частки конкретного мікроорганізму (антиген), які викликають імунну реакцію всередині організму. Нові вакцини містять програму для вироблення антигенів, а не самі антигени.

Хай там що, вакцина не може вас інфікувати, навпаки — вона змусить імунну систему реагувати так, як вона реагувала би за першого впливу конкретного патогену. Тобто мобілізує «солдатиків».

Для деяких вакцин потрібне введення кількох доз з інтервалом у декілька тижнів або місяців. Іноді це необхідно для вироблення антитіл-довгожителів і створення клітин пам’яті.

✔️Навіть якщо ви перехворіли і у вас є антитіла — вакцинуватися все одно треба. По-перше, не існує стандартизованого кількісного універсального аналізу для визначення рівня антитіл. Можуть бути хибні результати, на які годі покладатися.

По-друге, науковці поки вивчають питання рівня гуморального імунітету (антитіл) та захищеності від інфекції SARS-CoV-2. Ми досі не знаємо, «скільки достатньо» і чи можна так казати в принципі. Антитіла — то не єдина ланка противірусного захисту.

✔️Як то часто буває — дрібка правди у фейку є. А саме — «вірус мутує». Коли люди це бачать — їм може здатися, що й решта інформації — щира правда. Але не ведіться на цю приманку.

Вірус дійсно мутує. Але це не означає, що без нової дози вакцини у вас буде ломка або ви помрете. Просто якщо він зміниться настільки, що первісним штамам приходитиметься хіба що «триюрідним братом», вакцина проти нього стане безсилою.

Вірус SARS-CoV-2 посідає умовно проміжне місце між вірусами кору та грипу. Вірус кору стабільний і мало змінюється, тому імунітет проти нього триває практично все життя. Вірус грипу дуже мінливий, і щороку потрібна нова доза оновленої вакцини, що відповідає найпоширенішим штамам поточного сезону.

SARS-CoV-2 мутує, але не надто стрімко, як вірус грипу. Науковці передбачають, що скоріше за все знадобиться повторна вакцинація — в міру зміни шипоподібного білка вірусу — головну мішень імунної відповіді на вірус.

✔️На додачу, є кілька ланок імунітету: антитіла, специфічний та неспеци-
фічний клітинний імунітет. Вони мають різну тривалість та силу дії, тож є сподівання, що якась ланка точно спрацює.

Оболонка коронавірусу має регулярний «орнамент», утворений шипоподібним білком — ту саму корону. Імунній системі зручно упізнавати такі орнаменти та ліквідувати обліплені антитілами віруси. Тож наразі не можна дати гарантій щодо тривалості імунітету.

Маєте додаткові питання? Пишіть у коментарях. А ще краще — ознайомтеся зі збірником «100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19», створений громадського організацією «Батьки за вакцинацію» https://bit.ly/3hx5wd2

❤️Ви також можете підтримати нас на Патреоні https://www.patreon.com/behindthenews
Окрема подяка за вподобайки та поширення!
Дзьобаймо сі фейки! Ваша всевидяча Сова🦉

Tagged : / /