Вакцина проти COVID-19 не намагнічує щеплених

Жодна з затверджених вакцин проти COVID-19 не містить металевих інгредієнтів, які роблять щеплених людей намагніченими в місці ін’єкції. Пояснюємо, чому до декого таки інколи можуть липнути різні предмети.

Ми вже спростовували фейки про чіпи https://bit.ly/35SKZs0, квантові татуювання https://bit.ly/35MOuQK і мікросхеми Bluetooth https://bit.ly/362vtu5 До таких вигадок мало хто ставиться серйозно і сприймають радше як жарт. Донедавна так було і з нашою читачкою Анею К.

Вона не вірить у абсурдні фейки, але коли після щеплення виявила, що до неї липнуть монети, це змусило її засумніватися. За поясненням цього загадкового явища вона звернулася до нас:

👉«Я противник теорій змов, але й наукового пояснення не можу знайти. На фото (не публікуємо — ПТБН) звичайна монета і вона магнітиться суто до того місця, де був укол вакцини (Пфайзер), нижче прикласти чи до другої руки — впаде, тобто теорія про енергетичне поле мого тіла відпадає. Як це пояснити, бо я стібалась з теорій про чіпізацію, а тут падаю в калюжу»

✔️Найперше — ми провели власний експеримент. Приклали монету до себе, легенько натиснули і вуаля — вона прилипла. І так добре, що з нею можна вільно ходити і займатися хатніми справами. При цьому наш «піддослідний» поки не дочекався щеплення, оскільки не в групі ризику.

Чому ж тоді монета прилипла? Одне з можливих пояснень дуже просте — рука пітніє, відтак стає липкою. Це не обов’язково помітно — достатньо найменшої краплі десь глибоко в порах. До іншої руки може не липнути, наприклад, якщо з її боку працює кондиціонер або дує вітерець і висушує шкіру. Причин насправді може бути безліч.

✔️Фізик і автор каналу Цікава наука Віталій Шевчук пояснює це з наукової точки зору:
«Монета прилипає, як прилипає одяг, який намагаємося вдягнути на мокре тіло: міжмолекулярна взаємодія (злипання) + (якщо суттєво) поверхневий натяг. Піт + жир роблять своє».

✔️Біологиня Дарка Озерна припускає, що на руці міг лишитися клей від пластиру, яким заклеїли місце уколу. Ця версія також пояснює, чому до іншої руки монета не клеїться.

✔️Жодна затверджена вакцина проти COVID-19 не містить металевих складників, які можуть зробити щеплену людину намагніченою в місці ін’єкції. Зокрема й Pfizer, про який згадує читачка https://bit.ly/3uMIsdq Про інгрідієнти інших вакцин читайте на сторінці Міністерства охорони здоров’я України в fb https://bit.ly/3uP7Kb8

Деякі вакцини (наприклад, Sinovac Biotech) містять невелику кількість алюмінію (гідроокис алюмінію — для пришвидшення і підсилення дії активного компонента). Але його так мало, що він не становить жодної шкоди — у звичайній питній воді або продуктах харчування може міститися така ж кількість цієї сполуки https://bit.ly/3d9IRk1

✔️Навіть якби вакцини проти COVID-19 містили метали, вони не викликали б магнітної реакції. Кількість металу, яка потрібна, щоб виникла бодай якась помітна взаємодія з місцем уколу — значно більша, ніж та, яка може вміститися в одній дозі вакцини https://bit.ly/3wU9NMo За словами професора з фізики Майкла Кої, знадобиться приблизно один грам заліза.

✔️Усі люди від природи трохи магнетичні, оскільки наші тіла містять незначну кількість заліза — саме завдяки цьому працює магнітно-резонансна томографія. Однак у поєднанні з водою взаємодія заліза з магнітами дуже слабка https://bit.ly/2SqHBBO

✔️Науковий скептик, викривач паранормальних явищ і псевдонаукових теорій Джеймс Ренді наочно спростував феномен «магнітних людей». Він попросив їх присипати шкіру звичайним тальком. Після цього предмети до цього місця більше не липли https://bit.ly/2TZsmjA

Схвильована читачка прислухалася до цієї поради й потім підтвердила — монета більше не липне. У нашого «піддослідного», до речі, теж. Щоправда після цього у читачки з’явилися нові сумніви:

«Як магніт починає притягуватись, коли ще його не приклав до предмета, отак і в мене було з монетою. Коли ії водиш по руці, не тиснеш, а легенько ледве дотуляєш, і тільки в тому місці хоп — і прилипло, інші предмети не липли», — каже збентежена читачка.

✔️Її слова знову коментує Віталій Шевчук:
«Я не знаю, чи є сенс коментувати враження чи відчуття читачки. Це ілюзія/неправда. Закони фізики завжди виконуються, в них немає винятків. Не існує інших сил, окрім тих, що відомі. Якщо їй це нагадує магнітну взаємодію, то така екстраординарна заява потребує нормального обґрунтування і доказів».

✔️Цей фейк також неодноразово спростувували незалежні фактчекери з різних країн: Reuters https://reut.rs/3zWyuJO, USA TODAY https://bit.ly/3qlmddP, FullFact https://bit.ly/2U3rwCg, Science Feedback https://bit.ly/3gZGkd1та інші.

Дякуємо нашій допитливій читачці за те, що докопується разом з нами до суті.

👉Якщо ви вважаєте нашу роботу важливою, підтримайте нас на Патреоні https://www.patreon.com/behindthenews Або поділіться цим дописом з друзями та знайомими — так ми донесемо правду до більшої кількости людей🦉

Tagged : / / / /