Вакцини не збільшують груди

Розчаруємо або заспокоїмо: після щеплення Pfizer або іншою вакциною груди не збільшаться на розмір. Те, що ви бачите на скріншоті – це історія недобросовісного журналіста, який написав маніпулятивний заголовок. Користувачі, які не читають тексти новин, а тільки заголовки, зробили скіншот і запустили його мережею та месенджерами.

Хоча, якщо знайти цю публікацію на сайті ТСН, то там пояснено, що ніякого збільшення грудей не відбувається. Але заголовок, як і скріншот, почав жити своїм життям.

Про збільшення грудей як побічний ефект написали десятки українських і не тільки українських медіа. Часто це перекладені тексти з інших ресурсів – норвезьких або американських. Проте, якщо, наприклад, норвезький сайт NRK (на який посилаються наші медіа) опублікував матеріал із заголовком «Відчуття збільшення грудей після прийому вакцини – що говорять експерти» https://bit.ly/3huxju6 , то у нас «Несподіваний ефект: після щеплення вакциною Pfizer у жінок стрімко ростуть груди» або «Блогерка заявила про збільшення грудей після вакцинації». Відчуйте різницю, як то кажуть.

Історія із «ростом» грудей має пояснення. Після вакцинації можливе збільшення лімфовузлів, внаслідок чого виникає тимчасовий ефект збільшення грудей. Лікар Генріх Бакманн у публікації-першоджерелі пояснює, що лімфовузли збільшуються в пахвових западинах, через що груди дещо висуваються вперед, ось жінкам і здається, що їхні груди виросли.

Раніше питання зв’язку вакцинації від COVID-19 та збільшення молочних залоз вивчали у Медичному центрі Джона Гопкінса. Кілька місяців тому гуляв фейк про те, що вакцинація може викликати рак грудей. ЩЕ раз: ця інформація не відповідає дійсності. Ліза Маллен, доктор медичних наук, лікар-рентгенолог, який спеціалізується на дослідженні молочних залоз, пояснює, що вакцина COVID-19, як і інші щеплення, може спричинити тимчасове збільшення лімфатичних вузлів. Це може призвести до того, що мамографія здається ненормальною, навіть коли з вами все в порядку і немає ознак раку. «Лімфатичні вузли під пахвою, де людина отримала вакцину, можуть збільшуватися як частина нормальної імунної відповіді на вакцину», – додає лікарка. Рекомендуємо прочитати текст повністю тут https://bit.ly/3i1J3mY

Побічні реакції у вигляді збільшення лімфовузлів зафіксував Центр з контролю та профілактики захворювань у 11% пацієнтів після першого введення вакцини Moderna. 16% пацієнтів відчували набряклі вузли після другої дози. Набряк зазвичай виникає через два-чотири дні після ін’єкції і може тривати від чотирьох до 12 тижнів. https://bit.ly/3wwga7v https://bit.ly/36wNJMm

Тимчасове збільшення лімфатичних вузлів після вакцинації (не лише вакциною Pfizer і не лише від COVID) – це достатньо поширене явище і вказує на те, що імунна система робить свою справу.

Tagged : / /