Від вакцини проти коронавірусу ніхто не помер. Що ж трапилося?

Ні, від вакцини від коронавірусу НЕ ПОМЕРЛИ 6 людей. Зупинімо ті побрехеньки, які поширюють деякі блогери.

Що трапилося?

Почали з’явилися перші брехливі заяви в стилі Гули, що від антикоронавірусної вакцини Pfizer and BioNTech померло шестеро людей. Отож, йдемо до першоджерел — відкриваємо інформаційний документ Управління продовольства і медикаментів FDA, яке й розповсюдило дані випробувань https://bit.ly/37Ppt8r

Ось, про що там йдеться:

— Люди померли в ході випробування вакцини за звітний період від 29 квітня до 14 листопада 2020 року. Ніде не сказано, що смерть настала внаслідок щеплення.
— Серед померлих лише двом кололи вакцину. Решта приймали плацебо. Тобто, 4 людини не отримували вакцини.
— Померлі, яким кололи справжню вакцину, були старші 55 років. У одного на 62 день після щеплення зупинилося серце. Другий помер на третій день. На момент початку випробувань він страждав на атеросклероз.
— Серед причин смерті людей з плацебо-групи називають інфаркт міокарда, геморагічний інсульт або невідомі причини.
— Загалом у випробуваннях було зареєстровано 43 448 осіб. За цей час фіксують усі випадки та реакції, які відбуваються з учасниками випробування. Потім — встановлюватимуть, чи це внаслідок вакцини чи ні.
—Тобто, померло 0,01% учасників. Щоб сказати точно про причину-наслідок потрібно більше часу і даних. Тому зачекаємо остаточних звітів і заключень лікарів. А тому смертельні випадки не викликають питань щодо безпеки або ефективності вакцини, оскільки всі вони трапилися серед загальної сукупності вікових груп.

У звіті сказано, що дані показують ефективність вакцини лише на 52 відсотки після першої дози, але ефективність зростає після другої дози.

Tagged : / / /