Як демонстрацію видають за урядову ініціативу

Кілька сотень тисяч переглядів відео з Німеччини. Відео справжнє, але контекст і підпис маніпулятивний. Запам’ятаймо: автомобілі поліції у демонстраціях та мітингах забезпечують правопорядок, але не беруть участі у самих масових акціях.

Що ж трапилося? Люди, які не вірять у дієвість вакцини від коронавірусу, влаштували в німецькому місті Франкфурт демонстрацію. Прямуючи вулицею на авто, вони вигукують в мегафон гасла про небезпеку щеплення.

Поліційний патруль, який можна побачити на чолі демонстрантів, до організації мітингу не має жодного відношення — він просто забезпечує правопорядок.

Однак фейкомети все обставили так, що складається враження, нібито це саме з поліційної машини лунають заклики не вакцинуватися від COVID-19.

«Це неправда. Оголошення надійшло від автомобіля демонстрантів, який їхав за нашим патрулем. Оголошення від поліції не було», — запевняють у поліції Франкфурта https://bit.ly/3br7jNE

Маніпулятивні дописи з відео й фото поширюють через Facebook, Telegram, Twitter та сайти-сміттярки. Їх переглянули тисячі людей. Німецькою мовою цей фейк спростували ще тиждень тому http://bit.ly/39oYvoP, у нас досі в це вірять.

Кримінальний кодекс Німеччини поки що не містить жодних положень про відповідальність за поширення дезінформації. Все тому що складно провести межу між брехнею і цензурою http://bit.ly/2LFF3fs

Сумнівні новини з Німеччини можна перевірити також на федеральному сайті Управління преси та інформації http://bit.ly/39talOE Там оперативно спростовують неправидиві повідомлення, особливо ті, що стосуються пандемії COVID-19.

У деяких дописах до вірусного відео зазначають, що до демонстрації причетний доктор Абдель Маджид Катме. Така людина справді існує — він стверджує, що очолює Ісламську медичну асоціацію Великої Британії. Але в наукових колах Абделя ніхто всерйоз не сприймає.

Уже багато років він проводить кампанію проти перелюбу, гомосексуалізму та лесбіянства, проституції, статевого виховання. Виступає за заборону чоловікам-лікарям лікувати жінок.

Як це не парадоксально, він хоче заборонити вакцинувати дітей, але водночас закликає вакцинувати їх «проти прокляття лесбіянізму» http://bit.ly/38CIcFL

З його слів може скластися враження, нібито мусульмани одностайно проти абортів. Насправді ісламські науковці дотримуються різних думок, і деякі з них досить ліберальні й дозволяють переривати вагітність до 120 днів після зачаття.

У підсумку: коротке відео із коротким маніпулятивним підписом, який вводить в оману – доволі поширена практика фейкометів. Будьте обережні, коли бачите багатотисячні або мільйонні перегляди та поширення. Краще надсилайте нам – разом докопуватимемося до суті.

Tagged : / / / / /