Як фейкомети брешуть про вакцинацію на Сейшелах

Гула бреше. Вкотре. Але люди дивляться і вірять його маячні.

Він і йому подібні використовують все ті ж прийоми, що і раніше – взяти якийсь факт, вирвати його з контексту і дати «своє» трактування. А тоді подати інформацію у стилі «одна баба сказала» і «баба бабі сказала». Але ж емоційно, обурюватися, розповідати про злочини і злочинців (нібито).

Якщо піти до першоджерел (до яких аудиторія Гули, припускаємо, мало ходить), то все стає на свої місця і одразу зрозуміло, що він маніпулює.

Розглянемо на прикладі Сейшельських островів. Станом на сьогодні це найбільш вакцинована держава. І в той же момент – там спалах коронавірусу. Фейкомети це подають як причинно-наслідковий зв’язок. Підключаються антивакцинатори і давай розносити зраду. Але все не так. М’яко кажучи. Давайте розберемо разом, лінки залишаємо, щоб ви могли самостійно перейти і перевірити.

Що ви взагалі знаєте про Сейшели?

Найменша суверенна держава Африки, розташовується на 115 островах Індійського океану біля східних берегів Африки на північ від Мадагаскару. Населення країни – 98 340 людей. На сьогодні це країна із найбільшим рівнем вакцинації – майже 70%. https://bit.ly/33Hn3qL Основна галузь економіки – туризм. 25 березня країна відкрила кордони для туристів. Тоді понад 40% громадян отримали вакцини від коронавірусу. https://bit.ly/2SQLxeZ Вакцинували двома вакцинами – Ковішилд і Сінофарм.

30 грудня на Сейшельських островах ввели посилення карантинних обмежень у зв’язку із збільшенням кількості випадків захворювання на коронавірус 3 січня – вдруге посилили обмежувальні заходи https://bit.ly/33J5579 Загальна вакцинація в країні розпочалася ще 10 січня https://bit.ly/3w4b42A А уже 14 січня попри хвилю захворювань на коронавірус, міністр туризму Сейшелів заявив, що острови відкриваються для будь-якого туриста, який має щеплення і негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до прильоту. https://bit.ly/3tOzqvu

Нагадаємо, туризм – основна сфера економіки Сейшелів.

Станом на 13 травня на Сейшелах було зареєстровано 9 184 випадки захворювань на коронавірус. Одужало 6 413 людей, 2739 пацієнтів хворіють. Померло 32 людини.
Провакциновано станом 5 травня 69,67% населення. https://bit.ly/33Hn3qL

Тепер до маніпуляцій Гули і йому подібних. Мовляв, там, де найбільше вакциновано людей – найбільший спалах. Посилають фейкомети на статтю Washington Post. Ми рекомендуємо вам прочитати її повністю – тоді багато питань відпаде https://wapo.st/3tHNVBq

Також ми для вас зібрали оновлені дані із офіційних ресурсів Сейшельських островів.

Насправді, понад 80% людей, які захворіли на Сейшелах, не були вакциновані. Від слова – взагалі. 84% тих, хто хворіє – місцеві мешканці, 16% – туристи.

«Сейшельські острови, оскільки їм зараз зроблені щеплення, розслабляються і думають, що все нормально», – пояснює міністр закордонних справ і туризму Сильвестр Радегонде. Він також зазначає, що за інформацією від Міністерства охорони здоров’я, зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 відбувається через те, що деякі сейшельці не вживають достатньо запобіжних заходів https://bit.ly/3hrJyIo З приблизно 40 госпіталізованих лише двоє перебувають у важких станах і знаходяться у відділенні інтенсивної терапії. Це вказує на те, що вакцинація працює https://bit.ly/2RYxGmw Проте мають працювати і соціальна дистанція та інші заходи.

У підсумку: на коронавірус на Сейшелах хворіють у переважній більшості ті, хто не вакцинувалися.

Антитіла до коронавірусу виробляються не одразу після щеплення, а через деякий час – тому перші тижні люди знаходяться у зоні ризику. Згадайте хоча б історію з головним санітарним лікарем в Україні Віктором Ляшком.

Також поберехньки Гули чудово розібрали наші колеги із БезБ – Без Брехні https://bit.ly/3wabPqH

Ми закликаємо чітко аналізувати факти і не піддаватися на маніпуляції фейкометів. А також підтримувати нас на Патреоні https://www.patreon.com/behindthenews.

А також лайками, шерами та коментарями! Дякуємо, що ви з нами!

Tagged : /