Як фейкомети видали літак для пожежогасіння за розпилювач вірусів

Виробництво фейків на росії поставлено на конвеєр. А коли брехня походить із заходу, перед тим, як потрапити в Україну, її зазвичай адаптують в країні-агресорі. Своїх «дилерів» фейків у нас значно менше.

Аж ось читачі чи не вперше прислали нам посилання на фейк із Болгарії! Все як «годиться»: світова змова, конспірологія, глобальне зниження населення планети через розпилення літаками хімікатів. Авжеж, це неправда.

Уже під час перевірки інформації ми з’ясували, що це бородата брехня, яка має своїх прибічників у всьому світі. Правда значно прозаїчніша. Пояснюємо, що зображено на кожному з фото.

Хіміотраси — це конспірологічна теорія про таємне розпорошення певних хімічних речовин з пасажирських літаків. Такі літаки начебто можна впізнати за незвичайними конденсаційним слідами.

1. Це НЕ хімічний розпилювач. Це повітряний супертанкер Boeing 747 для пожежогасіння, що належав міжнародній авіакомпанії Evergreen International Airlines. 2013 року ця компанія збанкрутіла https://bit.ly/37Tv8eU

Серед іншого літак використовувався для гасіння лісових пожеж. За раз він здатен розпилити близько 25 тисяч галонів води (94635 літрів) https://bit.ly/2KUSQyd При чому вода не висить годинами в небі, як кажуть фейкороби, а миттєво падає на землю.

Безпосередньо на цьому фото зображено політ, який відбувся ще 2006 року. Літак вилетів з міста Бойсе в штаті Айдахо, США, і попрямував до аеропорту Сан-Бернардіно в Каліфорнії. На його борту було 20 тисяч галонів води, які він скинув, демонструючи свій потенціал пожежогасіння http://bit.ly/3aNlKeH

2-3. У цих ємностях немає ніяких хімічних спреїв. В них наливають звичайну воду для перенесення ваги з одного крила на інше під час випробування літака на стійкість.

Ємності з’єднані між собою трубками, через які можна перекачувати воду з одного резервуара в інший — таким чином перевіряють, як поводитиметься літак під час нерівномірного навантаження. Кожна діжка імітує вагу пасажирів.

За отриманими даними складають рекомендації для пілотів і програми автоматики — як діяти при масовому переміщенні пасажирів в салоні за нештатної ситуації на борту http://bit.ly/2WRFlC4

4. Цю фотографію також використовують для поширення фейків про розпилення хімічних речовин, часом навіть пов’язують із поширенням коронавірусу. Насправді в цих цистернах розміщені диспергуючі (розчеплюючі) речовини, що використовуються для боротьби з розливом нафти в морі.

Безпосередньо цей знімок зробив фотограф Ashley Chrimes всередині літака Douglas DC-3 Dakota — модель, розроблена в середині XX століття. 2009 року її виставили на загальний огляд в британському місті Ковентрі http://bit.ly/3mVyBxN

Нагадаємо, раніше ми вже спростовували фейк про те, що буцімто вночі з неба гелікоптери розпилюватимуть «ліки для дезінфекції». Нічого спільного з реальністю ця інформація не має http://bit.ly/3pv9S4U

Tagged : / / /