Брехня про шкоду масок та інтоксикацію CO2

У мережі поширюють відео, яке вводить в оману. Приладом, схожим на газоаналізатор, міряють рівень вуглекислого газу під захисними масками різного типу. Спочатку на піддослідного хлопчика одягають «пелюстку» KN95. Уже за кілька секунд прилад зашкалює.

«Це те значення, коли починається головний біль, отруєння», — коментує «дослідник». Схожі результати отримують і під пластиковим щитком для обличчя, і під звичайною хусткою. «Цілковито небезпечно», — звучить вирок. ❗️Але це брехня. Захисні маски не призводять до інтоксикації CO2.

❗️Спростування

👉На вітчизняних теренах це відео поширили тридцять тисяч разів. Із обурливим підписом: «А хто в Україні перевіряв? Чому мовчать лікарі і батьки?» В коментарях «підсипають»: «Світове знищення людини!»

👉Але все це намарно. Покази приладу може й правдиві, а от твердження про шкоду масок — фейк. Це неодноразово перевіряли — побоювання не підтвердилися. Отримані висновки поширювали на медичних та експертних майданчиках, в соціальних мережах, озвучували на офіційних брифінгах.

👉За інформацією Міністерства охорони здоров’я, єдине, що чекає після тривалого носіння медичної маски, — це дискомфорт. Ні до інтоксикації вуглекислим газом, ні до кисневої недостатності воно не призводить. «Однак захист, якій забезпечує медична маска, здатен рятувати життя, і це набагато цінніше за короткочасний дискомфорт» https://bit.ly/32kWZ5l

👉Хай там як, важливо стежити за тим, аби маска підходила за розміром і досить щільно прилягала до обличчя, дозволяючи нормально дихати. Одноразові маски не слід використовувати повторно і необхідно міняти, щойно вони стануть вологими.

👉МОЗ наголошує на необхідності мити руки, користуватись антисептиками та дотримуватися фізичної дистанції — ці прості правила суттєво впливають на поширення вірусу та захист здоров’я людей.

👉З даними МОЗ солідарна Всесвітня організація охорони здоров’я. Тамтешні експерти запевняють: тривале використання медичних масок, якщо їх правильно носити — НЕ викликає інтоксикацію вуглекислим газом, а також брак кисню http://bit.ly/39POQXm

👉Водночас у ВООЗ зауважують, що маски не варто носити під час занять спортом та за фізичних навантажень, оскільки вони можуть ускладнити дихання. Піт може швидко зволожити маску, що так само утруднить дихання та сприятиме розмноженню мікроорганізмів. У цей час куди важливіше дотримуватися фізичної дистанції — не наближатися до інших ближче, ніж на один метр.

Докладно про те, як треба і як не треба носити маски — читайте в нашому нещодавньому роз’ясненні https://bit.ly/3eS9RTM