Фейк про зараження золотистим стафілококом через носіння масок

Як працюють маніпулятори: назбирують перші-ліпші моторошні фото з інтернету, додають трохи емоцій і страшилок – і вуаля.

Так-так, картинка, яку поширює один із фейкометів, – концентрована суміш брехні та маніпуляцій. Тут і фотофейки, і маніпуляції на емоціях а-ля “бідні дітки”, і ненаукові припущення.

На одному колажі нам показують якісь фото захворювань шкіри, в тексті подається переклад до іншого скріншоту, де “Лаура” пише, що лікар їй поставив діагноз золотистий стафілокок, через носіння маски. Тобто, читач повинен зробити висновок, що на всіх картинках стафілокок від маски. І це брехня.
Картинки “випадково” обрізані так, щоб ускладнити пошук. Але ми уже звикли до труднощів.

Перше фото – з твіту за 2 серпня 2020 року від користувача Чарлі, у якого на аватарці фото Ганібала Лектера. Аккаунт з’явився у травні 2020 року і має аж 269 читачів. Більшість твітів – відверто протикарантинні і протикоронавірусні. Пояснення до фото немає, окрім підпису “Бідна дитина, вона не повинна бути самотньою”. На фото накладений заклик про те, що ми з цими масками боїмося ковіду, а не думаємо про алергію у дітей. Стафілокок – це інфекція, а не алергічна реакція, так що фото – повз ціль. https://bit.ly/2PFW47Z

На другому фото з колажу зображений хлопчик з вірусом герпесу. Фото взято з Вікімедії і використано ще 10 вересня 2018 року для ілюстрації статті про те, що Університет Іллінойсу отримує $ 2 млн за дослідження вірусу герпесу. https://bit.ly/30KdvKW

Третє фото – вітрянка у дівчинки. Ілюстрація до статті “Що викликає мій висип” у медичному виданні за 2018 рік, рецензована доктором медичних наук, до речі. https://bit.ly/3iv6p2N

Четверте фото облетіло ще у березні весь світ. На ньому італійська медсестра з синцями на обличчі після багатогодинного носіння окулярів та респіратора. Фото “Лікарів першої лінії” з закликом дякувати лікарям, розповсюдили спершу у Твіттері https://bit.ly/2F9ozIZ, а потім їх підхопила італійська преса. https://bit.ly/3ktQgg1 Звісно ж, це ніякий не золотистий стафілокок.

П’яте фото з колажу обрізане так, що пошук гугл видає дуже неочікувані частини тіла замість голови:). Але жодного стафілококу.

І, нарешті, фото з обличчям “Лаури”, яка заявляє про виявлений у неї стафілокок, існує в інтернеті лише у вигляді єдиного скріншоту у пості такої собі Amber Lynn Gilles. Вона відома тим, що пробувала наїхати на працівника Старбаксу, який відмовився обслуговувати її без маски, а в неї ніби то було медичне звільнення від носіння маски. Але щось пішло не так. У коментах користувачі підтримали саме працівника Старбаксу, а також натикали скріншотів з її ж інстаграму, де вона вправно носить маску і фотографується у ній.

Далі по тексту йде натягування сови на глобус на кшталт “стафілокок викликає найчастіше пневмонію і тому всі, хто восени захворіють – це через маски”
Після брехливих фото можна було б і закінчити, але тема маніпуляції на стафілококу не розкрита.

Лікувати по фотографії – невдячна справа, якщо це не знімання вроків (сарказм):).

Втім, якщо на фото золотистий стафілокок, то це дійсно складна бактеріальна інфекція, особливо якщо у формі мутацій, що не чутливі до антибіотиків. https://bit.ly/3ixbvM1
Бактерія стафілококу є збудником багатьох інфекцій і захворювань. Шкірні інфекції – найпоширеніша форма. Хоча може також вражати кров, серце, суглоби, легені.

Згідно з легендою маніпуляторів, жіночка з фото спровокувала до розмноження свої бактерії. Бактерії золотистого стафілокока можуть роками жити на шкірі, слизових оболонках чи дихальних шляхах людини і не завдавати жодної шкоди. Він є частиною нашої звичайної мікрофлори. За різними оцінками від 25—40 % населення є постійними носіями цієї бактерії. https://bit.ly/2XRQlAf

Підштовхнути ж перетворення “власного” стафілокока у хворобу могло: ослаблення імунітету, стрес, неправильне вживання антибіотиків, недотримання санітарних норм при обробці ран, вживання немитих фруктів та овочів, наявність хронічних хвороб на кшталт діабету. Такої причини, як носіння вологої маски, до цього переліку не включили. Адже бактерія і так уже існує у вас на шкірі або в вологому носі.

Отже, про маніпуляції з логікою в дописі

Чи може стафілокок потрапити зі шкіри всередину на маску – може, чи може вижити на масці та “повернутися” – так, але навіщо йому такий складний шлях. Він і так частина мікрофлори, де може розвинутися, якщо імунітет “дозволить”. Це основна передумова розвитку без зовнішнього зараження – послаблення захисту організму. Чи потрібне тепле вологе середовище під маскою для розвитку цих бактерій – ні. Бактерії й так уже живуть у вологому і теплому середовищі носоглотки. За потреби стафілокок виживає і на неживих поверхнях без світла до трьох місяців.https://bit.ly/2ChsUc3.

Чи може викликати стафілокок бактеріальну пневмонію – так, як і інші 120 захворювань, серед яких смертельний сепсис та ураження серця.
Але на фото ми бачимо нібито найпоширенішу форму – шкірну. Але ці фото не мають нічого спільного ні зі стафілококом, ні з пандемією.

Тому вкрай нелогічно називати причиною всіх майбутніх пневмоній і ГРВІ в Україні непідтверджену шкірну стафілококову інфекцію в США, яка виникла, буцімто, від носіння масок.