Фейкова «озонова маска» Леоніда Кравчука проти коронавірусу

Не хочеться знову спростовувати один і той самий фейк про «захисні бейджі». Але що вдієш, коли навіть після багаторазових роз’яснень політики вкотре ведуться на цю брехню. А разом з тим несуть її в люди.

Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі зі врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук похвалився «озоновою маскою» від коронавірусу.

🤦‍♀️«Це зробили американці. Вона працює від батарейок, заряджається і озон, повітря постійно звідти йде, і вбиває мікроби. Я сиджу зараз, навколо нас озон вже вбив усі мікроби», — розповів Кравчук в інтерв’ю Дмитру Гордону https://bit.ly/3gxj9o6

Насправді такі прилади не працюють. Немає жодних доказових досліджень, які б підтверджували їхню ефективність у боротьбі з COVID-19.

📌Дурний приклад заразний

В Україну цей фейк потрапив із країни-агресора. Спочатку речник президента РФ Дмітрій Пєсков купив собі бейдж, який нібито пригнічує життєдіяльність вірусів і бактерій. Його приклад наслідували численні російські чиновники та зірки естради.

Хай собі бісяться, думали ми, нам то що з того. Але знаючи, які українці ласі до російських фейків, ми тільки й чекали того часу, коли хтось підбере це інформаційне лайно.

Цим «хтось» спочатку став колишній радник міністра МОЗ, політтехнолог Дмитро Раімов. Пізніше «антивірусні блокатори» були помічені в депутата від «Європейської солідарності» Сергія Алєксєєва, нардепа-ресторатора від «Слуги народу» Миколи Тищенка та депутатки від «Опозиційної платформи — за життя» Наталії Королевської. А тепер от і Кравчук зі своєю «озоновою маскою». Правду кажуть: з ким поведешся — від того наберешся.

📌Спростування

Принцип дії таких бейджиків завжди однаковий — створити навколо людини своєрідний «захисний купол». Єдина відмінність — речовина, яку вони виділяють.

✔️Раніше йшлося про діоксид хлору, який в кращому разі нічим не зарадить. В гіршому може спричинити опіки або навіть захворювання органів дихання https://bit.ly/3lgVqMR Більш докладно ми про це вже писали раніше https://bit.ly/3b06IjJ

✔️Дієвість «озонових бейджів» також не доведена. Ба більше — в рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо якості повітря йдеться про те, що велика концентрація озону в приміщенні призводить до захворювань легень, онкологічних хвороб, а також пригнічує імунітет https://bit.ly/3grzESF

✔️Науковець-біофізик Семен Єсилевський вважає малоймовірним, що такі прилади можуть ефективно боротися з COVID-19. «Усе було б добре, якби озон не був важчим за повітря. Молекули озону в повітрі «тонуть» і будуть знезаражувати пану Кравчуку хіба що район промежини, але аж ніяк не дихальні шляхи» https://bit.ly/3lnlrtV