Фейкові “ліки” вбивають: в Ірані сотні загинули від метилового спирту

Фейки вбивають. В Ірані сотні людей загинули через вживання метилового спирту в якості «ліків». Вони повірили, що алкоголь врятує їх від коронавірусу.

У соцмережах, а також через телеграм, поширювалося вірусне повідомлення про те, що британський шкільний вчитель та інші вилікувалися від коронавірусу за допомогою віскі та меду. На тлі повсюдних закликів використовувати спиртовмісні дезінфектори для рук, іранці зробили хибний висновок, що і розпиття алкоголю вб’є вірус зсередини.

Як наслідок — в Ірані ще станом на кінець квітня понад 700 людей померли через «лікування» COVID-19 алкоголем. Ще близько 5000 осіб потрапили до лікарні з серйозними отруєннями, щонайменше 90 з них повністю або частково осліпли.

У голові не вкладається, але це правда. Все сталося не одномоментно, а в проміжку між 20 лютого та 7 квітня https://bit.ly/37y6YVy І це при тому, що Всесвітня організація охорони здоров’я задовго до того спростувала міт про «чудодійні» властивості алкоголю https://bit.ly/37AbToW

Пиття метанолу, етанолу чи відбілювача (а кажуть і таке) не захистить і не вилікує від COVID-19. Ба більше — це отрути, вживання яких може призвести до втрати працездатності або навіть смерті.

Ці рідини часом використовують як мийні засоби для знищення вірусів на різних поверхнях. Однак їх ніколи не слід пити. Вони не вб’ють вірус в організмі людини, а навпаки — завдають шкоди внутрішнім органам http://bit.ly/2TMD5vd

Попри те, що в Ірані заборонена будь-яка діяльність, пов’язана з алкоголем, спалахи отруєння метанолом були і раніше. Але саме фейк про його «лікувальні» властивості призвів до настільки масових смертей. Для порівняння, торік від алкогольного отруєння померло лише 66 іранців https://bit.ly/3d0Bc4p

«Інші країни мають лише одну проблему – нова коронавірусна пандемія. А ми боремося одразу на двох фронтах. Нам потрібно як лікувати людей з алкогольними отруєннями, так і боротися з коронавірусом» , — каже Доктор Хусейн Хасаньян, радник Міністра охорони здоров’я Ірану.

Уряд країни наказав виробникам токсичного метанолу додавати в нього штучне забарвлення — щоб люди могли його відрізнити від етанолу, який можна використовувати для очищення ран. Етанол міститься також в алкогольних напоях, хоча його виробництво в цій країні є незаконним. Проте шахраї швидко навчилися додавати в метанол відбілювач — щоб замаскувати наданий колір.

Левову частку брехні про CОVID-19 можна легко відкинути, якщо запам’ятати одне — препаратів з доведеною ефективністю для лікування або профілактики цієї хвороби не існує http://bit.ly/39POQXm

Повірте, коли вони з’являться — про це сурмитимуть на кожному кроці. Не проґавите. Якщо ж це буде щось невиразне типу «чув дзвін та не знаю, де він» — імовірно йтиметься про ліки без ліцензії, які можуть спричинити серйозні захворювання або навіть смерть.

По той бік новин: будь ласка, не шукайте якісь фейкові способи лікування. Ні алкоголь, ні тютюн, ні народні методи — часник, лимон, цибуля не допомагають лікувати коронавірус! Щоб захистити себе від цієї недуги просто дезінфікуйте предмети та поверхні, особливо ті, до яких торкаєтеся. Для цього справді можна використовувати відбілювач або спирт. Але в жодному разі не пийте їх! І не забувайте ретельно мити руки водою з милом, не торкайтеся ними очей, рота та носа.