Фейсбук видалив 300 аккаунтів активаксів

Фейсбук видалив майже 300 аккаунтів у фб та інста, діяльність яких була скоодинованою неавтентичною поведінкою. Усі вони поширювали неправду про вакцини. Зокрема, йдеться про скоординовані дії в одні проміжки часу проти вакцин AstraZeneka та Pfizer в той час, коли уряди кількох країн приймали рішення про затвердження цих вакцин до використання.

Ця мережа працювала на більш ніж десятку платформ та форумів. Координували її в основному з Росії – розслідування фейсбуку виявило зв’язки між цією кампанією та британською фірмою Fazze, яку називають «пральнею дезінформації».

Антивакцинаторські твердження поширювали насамперед в Індії, Латинській Америці і США. Проте ми знаємо, як швидко фейки поширюються у соціальних мережах і як іноземні побрехеньки часто стають українськими. До речі, компанія Fazze більше не може працювати на платформі фейсбук – компанія відсторонила її за порушення правил соцмережі про зовнішнє втручання.

Сама антивакцинаторська кампанія, яку проводили ці майже 300 аккаунтів, мала 2 хвилі. Спочатку у листопаді та грудні 2020 року мережа розміщувала меми та коментарі, стверджуючи, що вакцина AstraZeneca від COVID-19 перетворить людей на шимпанзе.

Через п’ять місяців, у травні почали розміщувати фейки про небезпеку від вакцини Pfizer.

Читати документ повністю можна тут https://bit.ly/2XmaH7D

Бережіть себе і керуйтеся перевіреною інформацією та доказовою медициною.

Tagged : / /