Коли в Україні почнеться перший етап вакцинації

До початку вакцинації в Україні все готово. Бракує однієї «дрібнички» — самої вакцини. Коли вона з’явиться, якого виробника і кому можна на неї розраховувати — на ці та інші питання відповідаємо в дописі.

Обіцяне міністерством охорони здоров’я щеплення від COVID-19 знову відкладається. Але цього разу всього на одну-дві доби — вакцина має прибути в Україну 16-17 лютого. Щеплювати почнуть вже з перших годин.

Два тижні тому міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вакцинація в Україні почнеться 15 лютого http://bit.ly/3qoftel Цей день нарешті настав, проте омріяне щеплення досі ніхто не отримав. Ба більше — в міністерстві мовчать, анонсований брифінг вперше від початку карантину не відбувся. Що коїться?

Інформацію вдалося знайти тільки в етері телеканалу Інтер. Саме за його посередництва МОЗ чомусь вирішило спілкуватися з українцями. Максим Степанов визнав, що анонсував початок вакцинації з 15 лютого. Вину за затримку поклав на постачальника.

«Джерела поставки вакцин COVAX Pfizer затримуються. Вакцини компанії AstraZeneca — згідно контракту, заключеним з індійським інститутом Serum Institute, зараз тривають технічні моменти щодо відправки… 16 або 17 лютого, я думаю, ми очікуємо вакцину вже в Україні», — сказав міністр https://bit.ly/3qozeT4

За його словами, Україна виконала всі формальности: заплатила кошти, уклала контракт, зараз триває процес відвантаження. Щеплення почнуть робити, щойно вакцина з’явиться в Україні. Ведучий канала Інтер навіть запропонував Степанову власноруч вколоти вакцину в етері наживо. Міністр у відповідь промовчав.

У лютому мають поставити мільйон доз вакцин, у березні — стільки ж. Загалом до кінця року Україна повинна отримати, згідно з підписаними контрактами, майже два мільйони доз вакцини Sinovac, два мільйони доз AstraZeneca і 10 мільйонів доз Novavax.

На першому етапі планують щепити близько 367 тисяч українців. Це категорії з надвисоким ризиком інфікування та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Та особи, чия робота критично важлива під час пандемії — медпрацівники та персонал лікарень зі стаціонарними хворими на COVID-19.

Раніше очікувалося, що перший етап триватиме до квітня 2021 року https://bit.ly/3jsecjL За оцінками голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федора Лапія, реально вкластися навіть у 20 днів http://bit.ly/3rVceLF

Вакцинацію проводитимуть мобільні бригади з імунізації. Вже сформовано 347 із 572 необхідних бригад. Одна з них за день може зробити близько ста щеплень. Процедура безкоштовна не лише для медперсоналу комунальних закладів, а й для приватних клінік, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19. Все добровільно для всіх груп населення та професійних груп ризику.

Перевірити до якої групи ризику ви належите та дізнатися про інші етапи вакцинації можна на сайті МОЗ https://vaccination.covid19.gov.ua/
Якщо ви зустріли сумнівну новину про COVID-19 або вакцини — надсилайте її нам. Але перед тим подивіться, чи не перевірили ми її раніше, для цього скористайтеся пошуком за ключовими словами https://coronafakes.com/

Tagged : / / / / / /