Маніпуляції навколо передачі коронавірусу через ніс

Під час навали фейків важко розібратися, де правда, а де брехня. Але навіть коли у вас перед очима достовірна інформація, не завжди зрозуміло, що з нею робити. Яку практичну користь вона може принести пересічній людині?
Нещодавно ЗМІ рознесли новину про те, що коронавірусна інфекція найчастіше потрапляє до організму через слизову оболонку носа. А вже потім вражає інші органи. Зокрема, легені та мозок.

❗️Дослідження, які вказують на це, дійсно існують. Проте такі дані потрібні радше науковцям. Звичайним людям ця інформація поки що ні до чого. Хіба що, аби вгамувати цікавість. Ані додатковий захист носа, ані будь-які інші профілактичні процедури не потрібні.
Отож, якщо ви з допитливих — читайте далі. Всі решта — зберігайте спокій, мийте руки з милом, одягайте маску N95 або FFP2 в приміщенні, де багато людей, не підходьте до інших ближче, ніж на півтора метри та підписуйтеся на По той бік новин в інстаграмі  та телеграмі.

🔘 Дослідження

🔹Ще в квітні науковці оприлюднили дослідження, в якому визначили клітини, на які SARS-CoV-2 головним чином націлюється в організмі людини для «вторгнення». Виявляється — це білки [e]ACE2 та TMPRSS2. І вони зосередилися саме в носовій порожнині. Хоча в легенях і тонкому кишківнику теж є. Саме тому люди, хворі на COVID-19, найчастіше відчувають респіраторні та травні симптоми.

🔹Мазки з носа пацієнтів, у яких виражені симптоми, показали більш високі вірусні навантаження, ніж мазки з горла. Аналогічна ситуація і в безсимптомних пацієнтів. Такі результати свідчать про те, що саме ніс є початковим «порталом» для інфекції. Вже звідти вона поширюється на інші органи.
Хай там як, такі результати не заперечують інший шлях прямого зараження. Наприклад, через легені. Але тепер науковцям він здається «менш імовірним». Нові знання можуть допомогти медикам за допомогою терапії запобігти розвитку легеневої інфекції при COVID-19.

🔹Це якщо дуже і дуже спрощено. Хоча навіть так для людей без медичної освіти все це складно зрозуміти. Але ж ми попереджали, що ця інформація потрібна в першу чергу науковцям. Іншим людям достатньо знати, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. Тобто коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до забруднених вірусом речей. COVID-19 також передається від людини до людини під час кашлю або чхання в тісному контакті.

🔘 Як пересічним громадянам запобігти інфікуванню?
1. Не торкайтеся забруднених вірусом поверхонь.
2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
3. Уникайте скупчення людей.
4. Правильно (!!!) використовуйте захисну маску.