Маніпуляції навколо VIP-палат для чиновників

Правда про підготовку VІP палат та маніпуляції від Кличка

UPD 1 : Управління державної охорони України не ставитиме особливих вимог до медзакладів у випадку госпіталізації посадових осіб. А начальник УДО України Сергій Рудь звернувся до голови КМДА Віталія Кличка з проханням скасувати дію відповідного наказу.

UPD 2: Кличко поїхав в Олександрівську лікарню і зняв звідти відео https://youtu.be/iLS3e3Iak7o

***

Отож, вчора по усіх медіа розлетілася інформація, що у Києві готують VIP-палати для «особливих» пацієнтів. Зокрема, з лінком на BIHUS.info поширили документ про перелік заходів і лікарень, які потрібно підготувати для осіб, щодо яких здійснюється державна охорона. Ви просили перевірити. Перевірили. Так, це правда.

Ввечері Віталій Кличко відреагував на це і написав, що «такого немає» (а ось це брехня). Також, він написав, що «підняв інформацію щодо розпорядження, яке поширюють сьогодні ЗМІ і зараз з’ясовуємо всі деталі». Не знаємо, що там піднімав міський голова, але соь лінк на це розпорядження на сайті КМДА https://bit.ly/3akBbIf

Це мають бути окремі палати, площею не менше 13 кв.м, із затіненими вікнами (жалюзі або ролети). Поряд також мають бути приміщення для охорони. Також цілодобовий сестринський пост та окремий резерв ліків. І 17 лікарень у Додатках до Розпорядження.

Далі пише пан Кличко правду: «Поки скажу одне: справді, завжди так було, що перші особи держави – Президент, Прем’єр-міністр, Голова Верховної Ради – на випадок захворювання повинні мати певні умови. Окремі палати і щоб поряд знаходилася державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні. Але такі умови можуть стосуватися виключно керівництва держави».

Правду, але не всю: У вказаному розпорядження КМДА чітко йдеться про осіб, щодо яких здійснюється державна охорона. Там немає виключного переліку «Президент, Прем’єр, Голова ВР».

Отож, ми відкриваємо Закон України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» і дивимося пункт 2 статті 7: «Державна охорона у разі наявності загрози життю чи здоров’ю може здійснюватися щодо народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду, Голови Національного банку України, Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим». https://bit.ly/3dFzrLI

Захворювання на Covid 19 можна розцінювати як загрозу життю чи здоров’ю. А далі – знову перегляньте список тих, кому надається державна охорона. Фініта-ля-комедія, як-то кажуть.