Маніпуляції про імунні паспорти та примусову вакцинацію

Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. Схоже, хтось не надто сумлінно слідкує за нашими публікаціями. Ну або навпаки — пішли в контратаку. Нещодавно ми спростували фейк про те, що «кожен українець мусить отримати «імунний-паспорт». Принаймні, якщо на такі заходи підуть у Європі. Фейкоробам це могло змішати всі карти — все розкладено по полицях, нічим крити.

Але вони таки знайшли вихід — соцмережами розганяють фото-відео маніфестацій у німецьких містах. Нібито люди виходять проти законопроєкту про обов’язкові імунні паспорти та вакцинацію. Це маніпуляція. Насправді ці мітинги — прояв так званого Grundrecht — конституційного права на мирні зібрання, права свободи. Але всі гасла німецькою, відтак людей без знання іноземних мов легше ошукати.

Такі заходи проводять у Берліні, Нюрнберзі, Штутгарті, Мюнхені і багатьох інших містах.  Сюди сходяться люди різних поглядів та переконань. Але всі вони проти утисків свободи та за вільний вибір. Тому опосередковано можна сказати, що загалом мітингарі виступають проти карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19.

З відео, які розганяють антивакцинатори, незрозуміло, за що конкретно стоять люди. Серед гасел чутно «Ми є народ» та «Wiederstand» — опір. Хтось дякує всім за те, що прийшли. Є і такі, хто проти карантину, хтось підтримує теорії змови — гадає, що пандемія — задум масонів. Лунали і поодинокі антивакцинаторські заклики, чутно було і «неонацистів». Одне слово — публіка найрізношерсніша. Кожен приніс своїх «тарганів».

У місцевих ЗМІ пишуть, що ці мітинги таки проти вжитих заходів під час карантину. В Штутгарті організатори говорять про 5000 учасників. У Берліні беруть участь до 300 людей. Демонстрації набувають все більшого розмаху. Критики остерігаються, що ініціативу захоплять конспірологи та правопопулісти. Поки що йдеться про невеликі маловпливові партії типу “Bergpartei, die Überpartei”. Хоча загалом мітинги вважаються «позапартійними».

Законопроєкт

Згаданий законопроєкт про обов’язкові імунні паспорти та вакцинацію, а насправді про «захист населення в епідемічній ситуації загальнодержавного значення», дійсно зареєстровано в Бундестазі (№19/18967 від 05.05.2020).  Але його не відкликали, а лише внесли правки. Голосування призначене на 14 травня. 

Автор документа міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан переконаний в ефективності впровадження спеціальної довідки для тих, хто перехворів COVID-19. Він проводить аналогію із записами про щеплення від кору або гепатиту. Адже сім з восьми жителів Німеччини мають на руках, згідно з опитуваннями, так званий «паспорт щеплень» (Impfpass), де фіксуються всі проведені вакцинації. Як це використовувати, вирішує сам пацієнт.

Всесвітня організація охорони здоров’я застерігла від від таких кроків. Станом на 24 квітня 2020 року жодне дослідження не оцінювало, чи наявність антитіл до SARS-CoV-2 надає імунітет від подальшого зараження цим вірусом. Лабораторні тести, що виявляють антитіла до SARS-CoV-2 у людей, серед іншого і швидкі імунодіагностичні тести, потребують подальшої валідації для визначення їхньої точності та надійності. Простіше кажучи, видача таких документів може створити у їхніх власників ілюзію того, що вони повністю захищені від ризику повторного зараження.