Маніпуляція: Кабмін заборонив святкувати Великдень

Цікавий приклад маніпуляції в ЗМІ. З посиленням обмежувальних заходів, які набули сили шостого квітня, чимало користувачів, а також журналістів зацікавилися — а як же тепер святкуватимуть Великдень? День, коли люди масово збираються біля церков на освячення паски та інших наїдків.
Мовляв, заборонено ж!
Дивно, але багатьох із них такі роздуми привели до неочікуваного висновку — «Кабмін заборонив святкувати Великдень!» Це маніпуляція заголовком. Щонайменше з нього випало слово «масово». Насправді навіть у ПЦУ досі нічого достеменно не знають. Що наразі відомо —
Роз’яснюємо
Другого квітня Кабмін ухвалив постанову про запобігання поширення коронавірусної інфекції в Україні. Серед іншого заборонено відвідувати місця, які розміщені на відстані далі ніж два кілометри від місця самоізоляції.  Тобто навіть якщо б у церкву і можна було — потрапили б до неї тільки ті, хто живе поруч. Окремим пунктом обмежується проведення масових релігійних заходів до 24 квітня. Великдень цьогоріч п’ятьма днями раніше — 19 квітня. Тобто саме в період дії обмежень.
Обмеження — не заборона, вирішили в церкві. І 4 квітня на телеконференції між Всеукраїнською Радою Церков і керівником Нацполіції Ігорем Клименком дійшли згоди, що проведення богослужінь у храмах із дотриманням санітарних карантинних норм та участю не більше 10 осіб — НЕ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
«Необхідне роз’яснення, від якої кількості учасників захід вважається «масовим». Київська Митрополія проводить діалог з органами влади щодо виконання карантинних обмежень у спосіб, який не передбачатиме повного припинення богослужінь», — йдеться в повідомленні ПЦУ. 
Хай там що, церква вже сьогодні функціонує в умовах карантинних обмежень. І цілком імовірно, що в такому ж режимі вона працюватиме і на Великдень. Наприклад, 7 квітня релігійне свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. На 10:00 ранку заплановано пряму трансляцію божественної літургії з Покровського катедрального собору Львова на сторінці єпархії: або на Youtube-каналі: https://bit.ly/39OGJJV
Ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко пояснив, що ніякого обов’язкового освячення немає. «Є молитва, яку можна назвати офіційним оголошенням про завершенням посту, і благословення і дозвіл вживати не пісну їжу. Цю молитву можна подивитися по телевізору, прочитати самостійно. Можна покропити вдома святою водою», — сказав Коваленко.
За його словами, можна з дотриманням усіх рекомендацій по черзі, протягом тижня прийти, чи священнику до людей, чи їм до нього. «Знаю, що є священники, які самі телефонують місцевій владі, головам сільрад і намагаються зробити так, щоб свято відбулося і протиепідеміологічні заходи були дотримані».