Маніпуляція про шашлики на карантині

Низка українських видань розмістила інформацію з посиланням на пост у Facebook заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва про те, що киян будуть штрафувати за пікніки з шашликами.

Насправді заступник голови КМДА не вказує, що штрафуватимуть саме за “відпочинок з шашликами”. Він лише зазначає: “Карантин – це не канікули і не відпустка з шашликами. За його свідоме недотримання – штраф”.

Водночас штраф за порушення карантину – це правда. Поліція має право складати
адміністративні протоколи (штраф – від 17 до 34 тис. грн) за порушення протиепідемічних заходів. Крім того, загалом в Україні розпалювати багаття у лісах і парках заборонено чинним законодавством, штраф становить від 340 до 1 360 грн.

“Дійсно, палити багаття в лісах та парках було заборонено ще до епідемії. А у кодексі про адмінпорушення є ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно з якою порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу. Тобто, там немає прямої заборони відвідувати парки чи ліс.
Однак тут потрібно зважати на рішення місцевих рад, які можуть встановлювати заборону певних дій на території ради. У Києві не було прийнято рішення про заборону відвідувати парки та їсти там”, – розказала нам Тетяна Дмитрюкова, юристка Bihus.info.

Розпорядження КМДА №2 обжежує пересування в громадських місцях без крайньої потреби (існує виключний перелік поважних причин, одна з яких – прогулянки самостійно або з особами, які проживають разом). Також у Києві заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками будь-де.

Щодо інших регіонів, то наприклад, у Львові лише 30 березня заборонили вживання їжі чи напоїв у парках і скверах. А от у Луцьку міська рада радить ізолювати себе від домашніх тварин або уникати з ними контакту. Нагадаємо, цей фейк вже неодноразово спростовували. ВООЗ та інші авторитетні організації наголошують, що зараз не існує доказів того, що тварини можуть бути носіями SARS-CoV-2. 

Ми також розбирали цей фейк ось тут .

Дякуємо колегам із Наші гроші. Львів за підготовку матеріалу.

Tagged : / / /