Маніпуляція: В Італії знайшли ліки від коронавірусу

Новина про те, що Італія знайшла ліки від коронавірусу (насправді ні) облетіла майже всі медіа.

Ми з’ясували, що не так з цією новиною і ще з кількома подібними. Бо це насправді, уже 4-і «ліки від коронавірусу» від іноземних вчених. Просто до нас поки дійшла і викликала такий резонанс тільки інформація про Тоцилізумаб.

1. Це не ліки і не профілактика від коронавірусу. Крапка. Ви не знайдете його в протоколах лікування ВООЗ. Чому?
2. Тоцилізумаб не вбиває вірус і не має прямої дії на вірус. Простіше кажучи, він знижує запалення, яке викликає вірус, і в той же момент пригнічує імунну гіперреакцію, яка викликає дихальну недостатність. Наслідок: людина не задихається.
3. А тепер увага. У препарата дуже багато побічних реакцій. Більше того, цей препарат загалом непридатний для профілактики. При лікуванні симптомів корнавірусу (тобто, це таки симптоматичне лікування) він повинен призначатися тільки при деяких факторах: наприклад, імунна гіпервідповідь. В нових рекомендаціях Національної комісії з охорони здоров’я Китаю, «тоцилізумаб може застосовуватися для лікування пацієнтів з серйозними ураженнями легень і високим рівнем цитокіну інтерлейкіну-6». http://bit.ly/2IU8ci7 Це означає, що при легких і середніх формах препарат вживати НЕ ТРЕБА.

Насправді, це уже 4-й препарат, про ефективність якого заявляють. Проте, як у застосуванні тоцилізумабу, так в застосуванні інших препаратів (ремдісівір, хлорохінфосфат і фавіпіравір) є свої нюанси. Оскільки кожен препарат діє по-своєму, то застосовувати конкретні ліки можна тільки при певному перебігу хвороби. Наприклад, той же ремдісівір перешкоджає синтезу РНК і тим самим не дає вірусу нормально розмножуватися (проте він доволі токсичний), хлорохінфосфат підвищує pH в ендосомах, що теж заважає вірусу (проте він пригнічує імунітет, що добре при імунній гіперреакції і геть недобре при якщо реакції немає). Деталі – тут https://go.nature.com/3a2fk8i

Отож, стосовно всіх цих препаратів: їх не можна просто так брати і приймати, вони можуть призначатися ВИКЛЮЧНО при певних факторах і ТІЛЬКИ під лікарським контролем. БО можна зробити значно гірше (наприклад, «вбити» печінку ремдісівіром або «присадити» імунну відповідь занадто сильно імуносупрессорами). Це це не універсальні ліки і поки що вони не рекомендовані жодним протоколом в Європі або США (в Китаї є в протоколах, але знову ж таки, тільки при зазначених факторах). Більшою мірою, це поки що експерименти.

В сухому залишку: бігти в аптеки або замовляти тоцилізумаб точно не потрібно.
Не займайтеся самолікуванням і критично сприймайте інформацію. Ліків та профілактики лікарськими засобами коронавірусу наразі не існує.

Щиро вдячні Владимир Корнилов за допомогу у підготовці матеріалу.