Маніпуляція: в Китаї померло 20 тисяч абонентів після епідемії

Ще одна конспірологічна теорія про Китай, померлих від коронавірусу та мобільних абонентів.

Про Китай ми не дуже любимо писати, бо з цим комуністичним режимом усю статистику сприймаєш через призму недовіри і замовчування. Але десятки не дуже добросовісних медіа поширили інформацію ніби-то китайські мобільні оператори втратили з початку року 20 мільойнів абонентів і всі ці абоненти померли від COVID-19. Можемо сказати із впевненістю, що це МАНІПУЛЯЦІЯ
Проводиться паралель – абоненти зникли – значить померли! І це замовчується! Зрада! Катастрофа, всесвітня змова! Та насправді, все далеко не так.

Перевірка

Перший удар по конспірології – дані ніхто не замовчує
Відкритість даних – важливий момент у руйнуванні «секретної версії». Три найбільших оператори Китаю – China Mobile, China Unicom та China Telecom з початку року оприлюднили дані про кількість своїх абонентів. Всі констатували зменшення чисельності користувачів за період січень-лютий 2020:

China Mobile – на 8,1 млн
China Unicom – на 6,6 млн
China Telecom – на 1,09 млн 

Тобто, загальне зменшення – більш ніж на 15 мільйонів.
Ще більшу статистику щодо кількості абонентів широкому загалу надає постійно і Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР – тобто державна структура, яка за конспірологічною версією мала б ці дані приховувати. Так за звітами міністерства з грудня 2019 року по лютий 2020 року  дійсно кількість користувачів мобільного зв’язку зменшилася трохи більше ніж на 21 мільйон – з 1,60 млрд до 1,579 млрд. Проте, це жодним чином не говорить на користь конспірології і замовчування.

Другий удар по конспірології – ми самі в шоці, але є чіткі причини, чому так трапилося

Звичайно, головним тригером зменшення кількості абонентів стало загрозливе поширення коронавірусу у Китаї з грудня 2019 року по березень 2020-го. Але що саме відбувалося? На поточний момент обговорюється і аналізується декілька можливих причин, кумулятивний ефект яких і призвів до дивної ситуації кількістю абонентів.

Ми зібрали основні з них:

📍запровадження у Китаї системи переносу номера при переході від одного оператора до іншого і як наслідок – зменшення кількості номерів;

📍в умовах ускладнення економічної ситуації чимало користувачів відмовилися від користування додатковим одним або двома номерами, які раніше застосовували окремо для побутових дзвінків, а окремо – для ділових. Аналогічна ситуація і у бізнес-сфері – банкрутство підприємств або значне скорочення їх фінансових можливостей та зменшення (чи відмова) в результаті цього від корпоративної телефонії. Ці причини озвучив представник Міністерства промисловості та інформаційних технологій на прес-конференції 25 березня поточного року;

📍кожен громадянин Китаю проходить реєстрацію при отриманні номера, але може мати не більше 5 номерів. Чимало китайців мали декілька «зайвих» номерів, які «здавали в оренду» – вони використовувалися у мережі для створення штучних акаунтів. Ті у свою чергу, застосовувалися дуже часто у рекламних, промо компаніях та заходах – для розкрутки і просування брендів, акцій, товарів, банальної накрутки лайків, переглядів тощо. Про це повідомляє англомовний додаток китайськомовного the Hong Kong Economic Journal, видання Ejinsight . У Китаї такі номери-акаунти називають «водяною армією». Це підтверджується тим фактом, що станом на кінець минулого року у трьох основних операторів зв’язку КНР було 1,6 мільярда абонентів, що на 45% більше, ніж доросле населення країни – 1,1 мільярда чоловік. В наслідок поширення вірусу, після швидкого «згортання» ринків, потреба у значній кількості «водяних» абонентів відпала і вони були відключені.

Остаточна оцінка ситуації буде після відновлення ділової активності у Китаї повністю, адже саме з цим здебільшого і пов’язують нехарактерні коливання обсягу мобільних абонентів. На поточний же момент, конспірологічні тлумачення про 21 млн «зниклих» абонентів – маніпуляціями.

Матеріал підготовлено в рамках співпраці з проєктом БезБрехні (BezBrehni)

Tagged : / / / /