Маніпуляція: заварені двері у будинок, де виявили двох хворих на коронавірус

Мешканцям будинку з інфікованими на COVID-19 заварили двері у під’їзді. Казахська маніпуляція, яка докотилася і до нас. Розібралися, що трапилося.
У мережі почали поширювати такий собі «апокаліптичний» текст, що у Казахстані мешканцям будинку, де виявили хворого на коронавірус, заварили двері під’їзду, аби вони не виходили назовні. Інформація пішла далеко за межі країни.
Що ж трапилося насправді?
1. У місті Актау Мангістауської області (Казахстан) виявили двох осіб, інфікованих на COVID-19. Акимат (по-нашому адміністрація) регіону на офіційному сайті чітко вказу адресу, де це трапилося: у 14-му мікрорайоні у будинку №38. Встановили, що двоє інфікованих потенційно контактували із 138 людьми, а із 23-ма – мали прямий контакт. Саме тому під’їзд взяли на карантин.
2. Щодо ситуації з дверима у під’їзді, то пояснення надійшло вже від акимату Актау. Сайт адміністрації знаходиться на реконструкції, тому керівництво міста веде поточні комунікації через соціальні мережі. На офіційній сторінці в Instagram акимат розмістив фото і відео, де чітко видно, що двері до під’їзду відкриваються і їх ніхто не заварював.
З того, що дійсно було зроблено – приварена клямка та вирізаний люк. Людей з будинку таки не випускають, біля під’їзду чергують цілодобово поліцейські.
Люк використовується для передачі мешканцям продуктів харчування (в тому числі і гарячої їжі) та для виносу сміття. Такий карантинний режим триватиме 14 днів. З усіма людьми, що проживають у будинку, підтримується мобільний зв’язок.
В офіційному роз’ясненні від акимату повідомляється, що у будинку та у радіусі 500 метрів навколо була проведена дезінфекція.
Тобто «апокаліпсису» – не виявлено. Лише трохи
маніпуляцій, які працюють на поширення панічних настроїв.
Дякуємо колегам БезБрехні (BezBrehni) за підготовку матеріалу в рамках ініціативи “По той бік пандемії”.