Мітинг проти локдауну в Нідерландах

Наші читачі сумніваються, чи справжній мітинг проти локдауну, що відбувся 14 березня в Нідерландах. Так, відео справжнє, а учасники мітингу протестували проти політики уряду Нідерландів та карантинних обмежень. На відео з акції протесту наші підписники побачили на фотокореспонденті жилетку з написом: «PERS 2012/13 Landelijke Politieperskaart». І вирішили, що оскільки вказані минулі роки, то й відео може бути застаріле.

Насправді відео зняли нещодавно. Місце події — центральне поле Малівельд у місті Гаага. На ньому ми бачимо, як нідерландська поліція кийками і водометами розганяє учасників акції протесту, які напередодні парламентських виборів вийшли висловити своє невдоволення політикою уряду та локдауном.

У Нідерландах з 23 січня діє комендантська година з 21:30 до 4:30, закриті кафе, ресторани, бари, театри, кіно та інші розважальні установи. Для роздрібних магазинів теж є значні обмеження. Наприклад, людина може зайти в магазин лише з підтвердженням зарезервованого часового інтервалу та протягом цього зарезервованого часового інтервалу. Детальніше про всі обмеження можна прочитати на сайті Уряду Нідерландів https://bit.ly/3lQJfHg

Заборону на закордонні поїздки продовжили до середини травня. Інститут суспільної охорони здоров’я країни повідомив про зростання позитивних тестів на коронавірус на 16% за останній тиждень в порівнянні з тижнем раніше, а також про збільшення смертей і госпіталізацій через COVID-19.

Також у березні різно підвищився рівень захворюваності на коронавірус серед молодих людей: на 29% серед дітей у віці 13-17 років та на 23% серед дітей віком до 12 років. Зростання відбулося через кілька тижнів після того, як уряд дозволив частково відкрити школи https://bit.ly/3f8MwjB

Застосування сили правоохоронці пояснили тим, що мітингарі порушили правила соціального дистанціювання — замість заявлених 200 учасників прийшло кілька тисяч, вони кидали в поліцію феєрверки та інші предмети. Під час демонстрації затримали 20 осіб, а двоє людей, які відмовилися покинути місце протесту, були поранені поліційними псами.

Реакція натовпу не забарилася — люди почали бити ногами одного з собак, а її власникові погрожували розправою. У відповідь поліція була змушена зробити попереджувальний постріл http://bit.ly/3lGleT7

За підсумками цього інциденту правоохоронці підготували вичерпну підбірку питань, які найчастіше ставлять обурені або розгублені громадяни. Тож якщо у вас теж виникли додаткові запитання — відповідь на них ви ймовірно знайдете на їхньому сайті http://bit.ly/3cbuMlW

Зокрема ви дізнаєтеся: чому полісмен зробив постріл та чому була застосована сила? Чи вона виправдана, чи перевіряється правомірність дій поліції? Чи можна затримувати мирних протестуючих? Як поліція розглядає відеозаписи з мітингу, що циркулюють в Інтернеті? Одне слово — рівню комунікації нідерландських правоохоронців українська поліція може тільки позаздрити.

Так а що там з жилеткою?

Напис на жилетці фотокореспондента (PERS 2012/13 Landelijke Politieperskaart») в перекладі з нідерландської означає «ПРЕСА 2012/13 прескартка національної поліції». Спереду до жилетки вішається сама прескартка.

Вона дозволяє журналістам працювати в районах, огороджених поліцією. Це може бути, наприклад, місце аварії, демонстрації, заворушення чи стихійного лиха. Журналіст сам оцінює небезпеку. Нерідко поліція знаходить причини, аби не пустити ЗМІ на місце події.

Прескартка коштує членам «спілки» журналістів €45. Всі інші платять 60,00 євро. За жилет доведеться додатково заплатити ще 17,50 євро http://bit.ly/2QyoCny, http://bit.ly/3lIQbG3

Картка видається на рік. Тому очевидно, що фотокореспондент одягнув застарілий жилет. Імовірно, він так одягнувся для того, щоб поліція могла вирізнити його з-поміж натовпу і не сприйняла за одного з мітингувальників. На сайті Нідерландської асоціації журналістів нам не вдалося знайти роз’яснення, чи можна вдягати жилет прескартки поліції, строк якого сплинув.

Tagged : / /