Смерті хибно пов’язують із вакциною

Одразу пояснимо: перша доза вакцини Pfizer-BioNTech від COVID-19 ефективна лише на ~52%. Доклінічні випробування показали, що для формування стійкої імунної відповіді (95%) потрібні два щеплення. Ба більше — частковий ефект з’являється щонайраніше на 12-й день після введення першої дози вакцини. До того люди так само вразливі, як і нещеплені https://bit.ly/3te5jyN

📌Про що йдеться

Тепер, коли ви розумієте, як воно все працює, перекажемо суть інформації, що вводить в оману. Ви і без нас зрозумієте, в чому там маніпуляція. Але про всяк випадок наведемо факти, що до чого.

Отож, з подачі англомовної версії російського сайта-сміттярки Russia Today в мережі розлетілася «сенсаційна» новина — сім мешканців іспанського будинку для престарілих померли після введення першої дози вакцини Pfizer. Пізніше повідомили про дев’ять http://bit.ly/3oJLuM8 Ще 78 (за іншими даними 77) щеплених захворіли на коронавірус. Схожі заголовки підхопила й низка українських ЗМІ. Точно так само, як у ситуації з Норвегією http://bit.ly/3jkbSuR

📌Роз’яснення

✔️Така подача новини — маніпулятивна. Пригадуйте перший абзац: ефективність першої дози низька — близько 52%. Бодай якийсь захист з’являється тільки на 12-й день. До того — вважай, що не щеплений. Принаймні дослідження не виявили різниці з плацебо-групою.

Однак цю ключову для розуміння інформацію «журналісти» чомусь замовчують. Вони просто цитують «іспанське інформагентство Efe». Щоправда посилання веде чомусь на сайт видання La Vanguardia http://bit.ly/3aoP7C9, яке знову ж таки посилається на Efe http://bit.ly/3aqKO9s

«13 січня всі мешканці будинку для літніх людей, включно з персоналом, були щеплені першою дозою вакцини Pfizer, і через шість днів у них почали проявлятися перші симптоми COVID-19».

Як бачите — з дня введення першої дози до появи симптомів минуло всього шість днів — імунний захист просто не встиг би виробитися.

✔️Серджіо Мелла, генеральний директор організації, відповідальної за будинок для літніх, пояснив журналістам іспанського радіо COPE, що масове інфікування не пов’язане з вакцинацією:

«Ми не вважаємо, що вакцина є причиною. Я думаю, це випадковість, а не наслідок вакцини» http://bit.ly/2Mz4XSF За його словами, хтось із мешканців або співробітників був безсимптомним і заніс у будинок інфекцію.

✔️Що на La Vanguardia, що на Efe також не проводять причинно-наслідковий зв’язок із вакциною. Навпаки — пишуть, що «люди загинули внаслідок спалаху хвороби COVID-19».

❗️Щодо смертей: ті самі видання чітко наголошують — у більшості померлих були попередні патології, адже у будинки для догляду за літніми людьми потрапляють із серйозними хворобами. Але маніпулятори про це написати, звісно, «забули». А українські УНІАН, segodnya.ua та Факти просто бездумно передрукували.

✔️Станом на 20 січня цього року Всесвітня організація охорони здоров’я не фіксувала жодного випадку смерті внаслідок щеплення вакциною проти COVID-19. Йдеться про найрозповсюдженіші препарати — серед іншого й Pfizer https://bit.ly/36ziNLL

✔️Щоб остаточно розвіяти можливу вакцинофобію, скажемо — навіть після того, що сталося (а точніше — особливо після того) в будинку для літніх людей не збираються відмовлятися від щеплень проти COVID-19. Вже третього лютого мали були вколоти другу дозу вакцини. Але тільки тим, у кого немає протипоказань.

📌Загальна картина по Іспанії

✔️Міністерство охорони здоров’я Іспанії закликає вакцинуватися навіть тих, хто вже перехворів на коронавірус. «Хоча було помічено, що у більшості людей, інфікованих новим коронавірусом, розвивається захисна імунна відповідь, невідомо, скільки триває цей захист, і чи буде захворювання легшим у разі повторної інфекції» http://bit.ly/2YGHLo8

✔️Вакцинація проти нового коронавірусу в Іспанії розпочалася ще 27 грудня минулого року. Основним препаратом стала вакцина, виготовлена ​​компанією Pfizer / BioNTech, проте вже шостого січня цього року до країни прибула вакцина Модерна. Третьою схваленою вакциною стала AstraZeneca.

✔️У світі Іспанія посідає сьоме місце за загальною кількістю хворих на COVID-19 — 2 мільйони 881 тисяча (+10757 тільки за друге лютого). При цьому загалом померло майже 60 тисяч людей. І це не такий вже й поганий показник. Наприклад, в Італії сукупна кількість хворих — на понад 300 тисяч менша, але смертей під 90 тисяч http://bit.ly/36Bongs, https://bit.ly/3oHFtiX У цілому, схоже на те, що пандемія сповільнює свій прогрес в Іспанії.

Першими щеплення отримують найбільш уразливі групи населення та люди з груп ризику. Між громадами країни було розподілено 1 769 055 доз вакцин. З них 35 700 — це Модерна, решта від Pfizer http://bit.ly/3pK4I5R, https://bit.ly/3cFDb1w Чимала увага приділяється тестуванню. Загальна кількість проведених ПЛР-тестів — щонайменше 1067714.

Tagged : / / / / / /