Як ВООЗ приписали фейкове зізнання про закінчення пандемії

Як козак Василь із Пропалої грамоти, хочеться вигукнути: «Схаменіться, божевільні, це вам сниться!» Але ж розуміємо — карантин від цього не зникне. Проте фейкоробів це не зупиняє і вони вперто чіпляються за найменші чутки.

Цього разу поширюють інформацію, що Всесвітня організація охорони здоров’я «несподівано» заявила, що пандемії коронавірусу немає. Але це брехня. У ВООЗ не казали такого. Йшлося тільки про те, що «безсимптомні» хворі менш загрозливі, ніж ті, у кого інфекція очевидна. Але й ці слова вже спростовані — в організації бракує даних аби робити будь-які однозначні висновки.

Що сталося

Приводом для чуток стали слова експертки ВООЗ Марії ван Керкгов про те, що люди, у яких симптоми не проявляються, становлять меншу загрозу для оточення, ніж ті, в кого простежуються явні симптоми. «Дуже мало публікацій про зафіксовані випадки асимптоматичної передачі. Натомість важливо зосередитися на відслідковуванні симптоматичних» https://bit.ly/2BgM0hS

Фейкоробів хлібом не годуй — дай збрехати. Вони миттю перекрутили її слова до невпізнаваності. Мовляв, безсимптомні носії коронавірусу взагалі не заразні. Дехто пішов далі й з легкої руки «вкинув» ще один фейк — «пандемії коронавірусу немає». Отак просто. Брешуть, як дихають.

Роз’яснення

Ці фейки масово розлетілися в соцмережах і на сайтах-сміттярках. При чому вони набули такого широкого розголосу, що наступного дня самій експертці довелося тлумачити свої слова. Вона сказала, що її неправильно зрозуміли. «Я спиралася на підгрупу досліджень і неопубліковані дані. Хай там як, точної відповіді у мене немає» https://bit.ly/3e7hW6T

За її припущеннями (і вони збігаються з даними бюлетеня ВООЗ https://bit.ly/2Bgrpdb), серед інфікованих від 6 до 40% людей не мають симптомів. Але це ще не означає, що вони не можуть передавати хворобу. З цього приводу робилися різні дослідження по різним країнам, але всі вони — як бабка на воді ворожила.

«Розуміння ситуації ускладнює те, що деякі люди, які здаються зараженими, але безсимптомними, насправді мають симптоми — вони можуть перейти, наприклад, до легкого перебігу захворювання. Або вони можуть не зареєструвати, що вони хворі», — сказала Керкгов.

Ще належить з’ясувати, наскільки і як довго люди заразні, перш ніж у них розвинуться симптоми. Наразі всі дані дуже попередні.