Закисленість організму, лікування COVID содою та інший абсурд

Відео із нісенітницями про закисленість організму, лікування COVID содою та іншим абсурдом уже подивилося 3,1 млн тільки у фейсбуці і майже мільйон у ютубі. Ми пояснювали, чим небезпечні деякі “поради” і спростовували ту диковину ось тут https://bit.ly/38cbTO0

Насправді, ми вирішили не акцентувати на тому, хто ж роздає такі “експертні” поради. Бо, якщо інформація недостовірна і брехлива, то не важлива професія, благочестивість чи впізнаваність людини. Проте, враховуючи неймовірні перегляди і вірусне поширення цього відео в соціальних мережах, необхідно розповісти і про людину з відео. Це Святослав Мітяєв.

Чи є він лікарем? Пошук про нього, як лікаря видає сумнівну статтю за 2010 рік, де Мітяєва Святослава представляють як лікаря-педіатра, що в минулому займався магією та цілительством, але нібито покинув цю справу https://bit.ly/34TcD8J Казав, що знає всі секрети магії й на цьому добре заробляв: “найпростіші трюки – подивилися людині в очі, поспівчували в чомусь, потримали за руку, тобто принцип дотику і все. Людина вже ваша”.

Пошук серед підприємців вказує, що він займається розведенням свійської птиці https://bit.ly/3eq3SGh

Окрім того, пан Мітяєв є представником Ветом і Тодикамп (“фуфломіцини”, препарати альтернативної медицини, БАДи російського виробництва) https://bit.ly/3kXTND4 Тодикамп взагалі “приготовлен по старинному рецепту и проверен уже не одним поколением”. Ну “цілительство” і “магію” не проп’єш, як-то кажуть.

Невідомо, з якою метою записували і викладали відео, але дуже важливо розуміти, що сліпа віра у чудодійні “ліки” може зіграти з вами злий жарт. Ким би не була людина, яка дає поради, не варто вірити на слово, або довіряти аргументу на зразок: “моему другу, свату-брату допомогло”, вчіться мислити критично. Самолікування при серйозних станах – це дуже небезпечна справа, що може коштувати вам здоров’я або навіть життя.

Дякуємо Юлії Пухнастій за допомогу у підготовці матеріалу.