Правда: 4 інфікованих у Молдові перед цим були у Почаївській Лаврі

Українські медіа написали про те, що у Молдові 4 випадки інфікування коронавірусом у людей, які 13 березня повернулися з України. Зокрема, йдеться про Почаївську Лавру.

Лавра дає офіційне спростування, що мовляв «Не всякому слуху верьте» (тут ми погоджуємося). А далі теза, яку ми перевірили. Що пише сайт Лаври: «Приводится цитата, якобы принадлежащая Президенту Молдовы, но никаких ссылок не приводится на официальные информационные ресурсы Президента или других органов власти Молдовы». https://bit.ly/33CjnWb

Так от, ми перевірили і знайшли офіційні слова Президента Молдови Ігора Додона. 20 березня на прес-конференції він сказав, що 4 людини інфіковані коронавірусом 13 березня повернулися з монастиря з України  (дивіться тут з 1:41). Більше в текстовому форматі – тут  Про Почаїв у розшифрованому варіанті цитата є тут . Звісно, не можна сказати на 100%, що ці люди інфікувалися саме в Почаєві, проте влада Молдови розглядає це саме так.

Станом на 22 березня 10:00 у Тернопільській області (де знаходиться Свято-Успенська Почаївська Лавра) виявлено 1 випадок коронавірусу.