Правда: карантин у Нідерландах

Карантин у Нідерландах: 3 стратегії реагування та обмежувальні заходи

Станом на 23 березня у Нідерландах 4749 інфікованих коронавірусом (19 березня їх було тільки 2460. 179 людей померло, 2 одужало. Середній вік тих, хто помер – 82 роки https://bit.ly/2WBVJrx

Нідерланди обрали свою стратегію у боротьбі з коронавірусом згідно з порадами Національного інституту суспільного здоров’я та з наявними ресурсами https://bitly.su/lgqp.

У своєму зверненні прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рут відповів на питання людей та відразу вказав, що більшість з них будуть інфіковані вірусом https://bitly.su/XZectl. Але, поки виготовляється вакцина або ліки, є можливість зупинити розповсюдження вірусу та сформувати імунітет населення. Тобто, якщо людина буде інфікована, але перехворіє без тяжких наслідків, то в неї з’явиться імунітет. Якщо таких людей буде багато, то вони сформують загальний імунітет. Це знизить вірогідність того, що вірус зачепить вразливих людей похилого віку та людей з пониженим імунітетом. Тобто, наразі потрібно захистити цих людей шляхом контролю над розповсюдженням вірусу.

Також, окрім контрольованого розповсюдження коронавірусу, розглядали дві інші стратегії:

📌дати вірусу вільно пересуватися, що означає велике навантаження на систему охорони здоров’я, коли буде пік захворювань. Це приведе до відсутності можливості допомогти вразливим верствам населення та іншим людям з групи ризику.

📌повне стримання вірусу: тобто зачинення країни загалом на рік або більше, щоб люди не виходили із домівок. Але є ризик, що коли подібний карантин буде знятий, то вірус повернеться.

Уряд Нідерландів рекомендує тримати дистанцію та навіть випустив роз’яснення, що таке це “тримати дистанцію”, а також, що означає “боротьба з коронавірусом” https://bitly.su/yNPlQ.

📌Дозволяється виходити із дому та гуляти з собакою, ходити за покупками, замовляти їжу з собою, бігати та користуватися велосипедом, але не перебувати у натовпі та близько з іншими людьми. Потрібно тримати дистанцію у 1,5 метри, тобто бути на відстані двох рук.

📌Цілком допустимо сходити на каву до друга, але ліпше не відвідувати людей похилого віку та людей з пониженим імунітетом, тому що вони – у групі високого ризику зараження. Краще зателефонувати, написати лист або використати відеозв’язок.

📌Окремо просять обмежити свої контакти тих, кому за 70 років або хто має понижений імунітет.

📌Рекомендують перенести святкування дня народження або іншого свята, бо неможливо гарантувати дотримання дистанції.

📌Щодо дітей: вони можуть грати з іншими людьми (не з родини) на дитячих майданчиках та на вулиці, але потрібно триматися осторонь великих груп та дотримувати відстань у 1,5 метри від інших.

📌Цікаво, що є навіть поради щодо поховань: на похоронах має бути не більш ніж 100 людей. Також радять для висловлення співчуттів обрати інший спосіб, а не обійми.

📌Ще один пункт: якщо є симптоми застуди (чхання, нежить, біль у горлі, кашель) та температура менше 38, навіть якщо людина повернулася з таких країн, як Китай, Італія та Австрія, то просять лишитися вдома https://bitly.su/eSsm. “Якщо ви залишаєтеся вдома, ви захищаєте себе та інших від коронавірусної інфекції”.

📌Уряд Нідерландів радить викликати лікаря тільки якщо є утруднене дихання, кашель та температура вище 38. https://bitly.su/eSsm

📌Уряд закрив клуби, бари та ресторани, та запевнив, що зробить усе потрібне, щоб бізнес не збанкрутував та люди не втратили роботу. https://bitly.su/XZectl

📌Також просять жителів Нідерландів, навіть якщо вони здорові та почувають себе добре, всеодно дотримуватися простих заходів – не вітатися рукостисканням, частіше мити руки, триматися на відстані 1,5 метра заради тих, хто більш вразливий.

Дякуємо Christine Borovkova за підготовлений матеріал