Правда: Коронавірус в Іспанії

А що у них? Іспанія.

Отож, в Іспанії розпочалася інформаційна кампанія #залишайсявдома. Гляньте, яке відео http://bit.ly/39Ssg0r Якщо коротко, то його суть така: «Будьте відповідальними! Залишайтеся вдома! Природа, культура, спадщина, мистецтво, музеї, традиції… Цим ви зможете насолоджуватися пізніше, а зараз … Залишайтеся вдома!

13 березня в Іспанії Надзвичайна Рада міністрів ввела надзвичайний стан по всій країні. http://bit.ly/39TWMH8
Громадяни можуть виходити на вулицю лише для того, щоб придбати їжу, лікарські засоби та предмети першої необхідності, виходити на роботу та повертатися додому.

Представники влади зможуть здійснювати перевірку людей, товарів, транспортних засобів, приміщень та установ, які необхідно перевірити, і там, де це доречно, запобігати здійсненню будь-яких заходів.

Крім того, вказується, що всі роботодавці, незалежно від того, чи є вони державними чи приватними особами, «зобов’язані забезпечити можливість працівників надавати послуги віддалено, якщо це можливо».

В освітній галузі всі заходи призупинені на всіх освітніх етапах. Перебування у комерційних установах також обмежене.

Кафетерії та ресторани закриті для загального користування, але вони можуть надавати послуги з доставки їжі додому. Усі масові заходи припинені. Закриті також ігрові площадки для дітей.

Метро надає пріоритетне обслуговування поїздів на лініях зі станціями до лікарень. Пасажири автобуса не зможуть займати задні сидіння за водієм у всіх транспортних засобах, які не мають захисної скляної перегородки.

Станом на 15.03.2020 діагностовано майже 8000 випадків та майже 300 смертей. http://bit.ly/2WmEMky Іспанія займає 2-е місце в Європі після Італії за поширеністю коронавірусу.

МОЗ Іспанії зазначає, що основними уразливими групами є особи старші за 60 років, які страждають на підвищений артеріальний тиск, діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легенів, рак, імунодефіцити, а також вагітні.

Вважається, що передача відбувається при тісному контакті з дихальними секретами, що утворюються при кашлі або чханні від хворої людини. Ці виділення можуть заразити іншу людину, якщо мікрочастинки (вірус) попадуть до очей, носа чи рота. Передача повітрям на відстані більше 1-2 метрів вважається малоймовірною.

МОЗ Іспанії зауважує, що застосування антибіотиків для профілактики від коронавірусу є неефективним. На телеканалах транслюється коротке відео, в якому пояснюється що таке Covid-19 і як від нього вберегтися.

Є телефони гарячої лінії в усіх областях, куди люди можуть звертатись в разі якщо виявили в себе симптоми Covid-19. http://bit.ly/3d70CyP

Дякуємо нашій підписниці Oksana Kuzyk за домомогу у підготовці матеріалу.

Редагування та фактчекінг @По той бік новин.