Правда: Німеччина та коронавірус

Вмощуйтеся зручніше: розкажемо, а що там у них. А то все про Україну та про Україну.

Як перевіряють у Німеччині?

Там працює гаряча лінія, а також, якщо людина не дуже добре себе почуває, то телефонує до домашнього (сімейного) лікаря, щоб повідомити про симптоми та запитати що робити далі.

По телефону медсестра опитує:
👉Чи не їздили до заражених регіонів?
👉Чи немає кашлю? Високої температури?
👉Чи мали контакт з хворими на коронавірус людьми?

Якщо всі відповіді негативні, то записують на прийом до лікаря. За інструкцією, перевіряють тест-системою на коронавірус тільки людей із симптомами грипу, а також тих, хто контактував з хворими чи був у потенційно небезпечних регіонах.

Одна із основних новин у медіаполі – про вчорашню прес-конференцію Ангели Меркель, міністра охорони здоров’я Єнса Шпана та професора Вілера (президент Інситуту Робета Коха).

Суть: вжити низку превентивних заходів, щоб вірус поширювався Німеччиною якомога повільніше, а отже, не допустити великого одночасного навантаження на систему охорони здоров’я. http://bit.ly/2TI8hMc

❗️Що громадяни мають знати (інформація з офіційного сайту про коронавірус):

👉Стандартні поради про миття рук, як правильно кашляти та пчихати.
👉Прохання не ходити на заходи більше тисячі людей (але наразі їх скасували)
👉Прохання за можливості зменшити використання громадського транспорту
👉За можливості відмовитися від поїздок

😎З цікавого: громадяни після 60 років мають зробити щеплення проти пневмококів. http://bit.ly/2vZYO9V

Що робити в разі підозри на коронавірус, які симптоми існують?

👉Усі, хто контактував з хворими, мають зв’язатися із відповідним відомством за місцем проживання і залишатися вдома.

😎З цікавого: люди навіть з легкими симптомами застуди можуть по телефону взяти в свого домашнього лікаря лікарняний на сім днів без появи в лікаря. Це правило діє з 9 березня і наступні чотири тижні.

👉Люди, що прилетіли чи приїхали з Ірану, Італії, Японії, Південної Кореї чи Китаю, повинні надати свої контакти, щоб з ними могли зв’язатися + заповнити спеціальні бланки. Більш детальна інформація на сайті інституту Роберта Коха. Тут є цей формуляр до заповнення різними мовами: http://bit.ly/2w1IJQX

👉За словами міністра, футбол буде проходити без глядачів (як і низка інших спортивних заходів).

👉Від тисячі учасників усі заходи скасовують, але зазначають, що стосовно заходів на меншу кількість учасників рішення щодо доцільності проведення варто приймати індивідуально в кожному випадку.

Особливу небезпеку вірус несе для старших людей і власне їх ми повинні захищати якомога краще. Кожен має відмовитись від якоїсь частини буденної рутини, щоб захистити себе та інших.

❗️Окрім того, зазначають, що не можна забувати про економіку і все ж таки ходити на роботу чи працювати з дому.

👉На сайті міністерства освіти та досліджень є інформація, що додатково виділяють кошти на дослідження вірусу та пошук ліків.
http://bit.ly/2Qajkvh

👉Наразі навчання у школах та дитсадках продовжується. Закривають тільки ті школи, де були випадки коронавірусу. Карантинні заходи у деяких землях торкнулися вищих навчальних закладів. Там навчання розпочнеться 20 квітня замість 16 березня.

У Німеччині так само відбувається бум на купівлю у супермаркетах. Одне таблоїдне видання опублікувало список того, що потрібно купити на випадок епідемії. Зазначені у списку продукти розмітали у супермаркетах як гарячі пиріжки.

❗️Не вдалося перевірити, проте низка німецьких ЗМІ поширила інформацію щодо введення мобільних станцій перевірки drive-in. Суть: люди під’їжджають на власній машині, в них беруть мазок з горла і вони собі їдуть далі. В будь-якому випадку, щоб зробити таку перевірку, потрібно отримати спеціальний код в свого домашнього лікаря. Такий код отримують по телефону, тобто і тут контакт мінімізовано. Цю інформацію поки підтвердити не вдалося. Як тільки знайдемо офіційне підтвердження – опублікуємо оновлення.

Щиро дякуємо Svitlana Bakumenko-Zemskova за матеріал інформацію.

Редагування та перевірка По той бік новин (дякуємо Kristina Avdiienko за допомогу).

Щодо України – готуємо окремо інформацію. Слідкуйте за нашими оновленнями.