Правда про двох лікарів із Китаю, у яких потемніла шкіра

У двох китайських лікарів, які перехворіли на COVID-19, потемніла шкіра обличчя – вони стали темношкірими. Це правда.

Днями мережею і через меседжери поширилось повідомлення, яке схоже чи то на фейк, чи то на фантазію – у двох китайських лікарів, що перехворіли на COVID-19 і одужали… шкіра обличчя потемніла настільки, що вони стали фактично темношкірими. Як не дивно – але це правдива інформація.

Про незвичний епізод спершу заявив китайський державний телеканал CCTV.

Потім інформація була поширена каналом Beijing TV (повне відео репортажу).

Далі паралельні розслідування були зроблені британським виданнями Daily Mail, американські Аmerican reporte, New York Post, Metro reported.

Два лікарі із Центральної лікарні міста Вухань Йі Фан і Ху Вейфен активно працювали з інфікованими на COVID-19 з самого початку епідемії. Обоє підхопили коронавірус ще у січні приблизно в один і той же час – їх позитивні тести датуються 18 січня.

Що у Йі Фана, що у Ху Вейфена хвороба протікала у важкій формі – перший був приєднаний до апарату штучної підтримки життєдіяльності 45 днів, другий – 39 днів. Спочатку хворих доставили до легеневої лікарні у Вухані, а в подальшому перевели до відділення Чжунфа Сіньченга лікарні у Тонджі.

До обох лікарів застосовували методи інтенсивної терапії з використанням різних препаратів. За версією китайських медиків, які лікували і стежили за станом Йі Фана і Ху Вейфена, зміна кольору обличчя обох чоловіків пов’язана з побічним ефектом медикаментів, що застосовувалися при терапії (яких саме – не повідомляється.) – був порушений звичний гормональний баланс організму і погіршилася діяльність печінки.

Інша думка в експерт з інфекційних захворювань Університету Хуачжуна Суна Цзяньсиня. Він розказав, що під час боротьби з COVID 19 в інфікованих медиків були порушена діяльність певних органів. Зокрема, йдеться про печінку. В результаті наслідків коронавірусу, залізо із печінки потрапило в кровоносні судини, оскільки орган не працював належним чином. Високий рівень заліза в крові вплинув на пігментацію шкіри і колір обличчя двох лікарів.

В той же час, фахівці говорять про те, що колір обличчя ймовірніше за все відновиться до нормального стану, коли хворим можна буде відмінити інтенсивне лікування і відповідні препарати.

Колір обличчя китайських лікарів змінився на темний не внаслідок того, що вони перехворіли на COVID-19, а як побічний ефект застосування медичних препаратів під час інтенсивної терапії. І звісно, всі деталі ще доведеться з’ясувати медикам та дослідникам.

Матеріал підготовлено в рамках співпраці з проєктом БезБрехні (BezBrehni)