Правда про маски

Уже стільки разів про це писали. Але запити про маски йдуть і йдуть. Тому сьогодні – ще раз про захисні маски. Просто деколи маячня вбиває швидше будь-якого вірусу.
Ми розуміємо, що цей допис у багатьох може викликати обурення і категоричне несприйняття, але керуємося тільки достовірними і перевіреними джерелами, які ґрунтуються на наукових даних. Тому подобається це комусь чи ні — для нас головне істина.
Про маски на вулиці
  • Все, що хочемо сказати, то це повний провал комунікації, логіки і здорового глузду. ВООЗу на них немає. Якщо дотепер захисна маска була обов’язкова для всіх у закритих приміщеннях, то з шостого квітня її зобов’язали носити навіть надворі.  І це при тому, що на вулиці маски неефективні.  Обійтися без них по закону можна було б десь у лісі, але в ліс тепер теж заборонено.
  • Спочатку такого «дрескоду» вимагали «надзвичайники» та поліція. Але віднедавна ці вимоги прописали навіть в урядовій постанові. За невиконання — штраф 17 тисяч гривень. Скиглите, що маски немає в аптеці? Це теж передбачили — якщо ви начепите собі на обличчя будь-яку ганчірку — це звільнить вас від покарання. Адже в постанові дозволено використовувати саморобні маски: «заборонено перебування в громадських місцях без захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно». Про який рівень захисту може йти мова? Це проста імітація діяльності.
  • Щоб не бути голослівними, звернімося до достовірних джерел.
  • Найперше вкотре прочитаємо, що про це кажуть у ВООЗ. Маска не дає абсолютного захисту. Використовувати її слід разом з іншими засобами, щоб не створювати хибного відчуття безпеки. Здоровим людям слід одягати маску ТІЛЬКИ в одному випадку — якщо ви опікуєтеся людиною з підозрою на зараження. Крапка.
  • Не довіряєте міжнародним організаціям? Погляньмо тоді, що кажуть у «рідному» Міністерстві охорони здоров’я: «Здоровим людям носити маску треба ТІЛЬКИ якщо вони надають допомогу людині хворій на COVID-19». Як бачите, позиції МОЗ та ВООЗ цілком збігаються. І написані вони не казна коли відірвано від нагальної ситуації. А оце зараз — під час пандемії. Тож роз’яснення зауважують усі обставини карантину.
  • Для більш наочного прикладу в міністерстві навіть випустили відеороз’яснення, де чітко сказано — медичні маски варто використовувати, якщо не уникнути тісного контакту з людиною із симптомами респіраторного захворювання. Ми вже бачимо, як ваші руки тягнуться написати, що covid-19 часто протікає безсимптомно. А тому неможливо дізнатися, яка людина хвора, а яка ні. І тому, мовляв, маску краще носити всім. Тим паче, на брифінгах МОЗ кажуть, щов період карантину усі можуть бути потенційно інфікованими, тому маску потрібно носити всім.
  • Але це так не працює. Якщо людина не чхає, не кашляє, не фонтанує слиною, то й заразити не може. Зараження станеться хіба що через предмети, дверні ручки, кнопки ліфта абощо. А тому медики передусім радять не торкатися обличчя та мити руки водою з милом. А ще — тримати дистанцію з оточуючими не менше 1,5 метри або ж взагалі залишатися вдома.
  • «В Україні дефіцит масок і одна з причин цього — переконання, що вони захищають від вірусу covid-19. Але навіть якщо на вас маска, вона НЕ захистить вас. Краплини можуть легко проникати між маскою та обличчям або потрапити в очі. Найкращий спосіб захисту — тримати відстань не менше ніж півтора метра від інших людей. Маски дійсно здатні знизити поширення вірусу від хворих, коли тісного контакту не уникнути», — пояснює лікар-педіатр, експертка МОЗ Наталія Кундіна.
  • Лишилися сумніви? Тоді перейдіть за посиланням і переконайтеся самі. Ми тільки скеруємо вашу увагу на ключове в цьому дописі — «медичні маски варто використовувати, якщо не уникнути тісного контакту з людиною із СИМПТОМАМИ респіраторного захворювання». Тобто знову ж таки — якщо людина чхає та/або кашляє.
  • Часопис The Lancet опублікував огляд офіційних рекомендацій з використання медичних масок в разі пандемії COVID-19 та обґрунтування їхнього використання. Однією з основних причин, чому варто відмовитися від широкого використання масок для обличчя є збереження запасів для медиків. Серед аргументів також зазначено, що вони не забезпечують ефективного захисту від коронавірусної інфекції.
  • Носити маску чи ні — вирішувати тільки вам. Нам радше йдеться про те, що не варто зобов’язувати до цього всіх поголовно, тим паче на вулиці, коли для того немає підстав. Якщо маска додає вам спокою, чом би й ні? Але заради бога, носіть її правильно — не торкайтеся маски руками, не носіть її довше ніж чотири години. А щойно вона стане вологою — викиньте. Неправильне використання маски не тільки не захистить вас від вірусу, а й навіть збільшить ризик зараження.
Tagged : / /