Ось уже 27 днів українські школярі сидять на карантині. Спочатку його запровадили до 3-го квітня, але потім продовжили до 24-го квітня .
Послаблення обмежень обіцяють наприкінці місяця, якщо рівень захворюваності знизиться. Але це не стосується студентів та школярів. Для них карантин продовжать на невизначений час. То коли ж діти нарешті підуть до школи?
У Міносвіти розробили два сценарії розвитку подій.
Про них і розкажемо.
1. Карантин завершується до червня
— Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину вчитель визначає теми з пробілами в знаннях. Відчитує критично важливі, вказує, які теми треба доопрацювати вдома.
— Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня — коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО.
— ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується в середині липня. Результати основної сесії ЗНО оприлюднять наприкінці липня.
— Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.
2. Карантин завершується до серпня
— Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують документи. Перший місяць нового навчального року буде коригуючим. Вчителі визначать пробіли в знаннях та за місяць їх надолужать.Таким чином, наступний навчальний рік триватиме до кінця червня.
— ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня.
— Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів стартує з 1 вересня.
За обох сценаріїв:
— для студентів вишів невипускних років навчальний рік завершиться заплановано;
— екзаменаційно-залікові сесії університети проведуть дистанційно. Якщо це неможливо, виш перенесе роботу на наступний навчальний рік;
— для студентів-випускників захист дипломів та іспити проведуть дистанційно.
Державну підсумкову атестацію в 4 та 9 класах скасують. 15 квітня оприлюднять онлайн-пробне ЗНО з поясненнями. Учасники зможуть потренуватися, для цього їм надішлють онлайн-тестовий зошит.
З шостого квітня працює проєкт «Всеукраїнська школа онлайн».
На YouTube-каналі МОН можна переглянути уроки для 5-11 класів. Публікуються вони за розкладом — один за одним, щоб можна було структурувати заняття. Під кожним відео додаються рекомендовані домашні завдання.
На сайті МОН кожен охочий може завантажити розклад з темами на весь тиждень.
Якщо у вас не найкращий доступ до Інтернету, то уроки можна дивитися і по телевізору. Їх транслюють на 14 телеканалах. На жаль, серед інших проросійські пропагандистські NewsOne, 112 і ZIK. По той бік новин вважає, що це суттєво зашкодить інформаційній безпеці України та інформаційній гігієні суспільства, адже значно розширить вплив російської та проросійської пропаганди, зокрема й на молоде покоління. Повну заяву про це читайте за посиланням.